Trešdiena, 24.04.2024 16:06
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
Pirmdiena, 8. maijs, 2023 10:08

FOTO: Imantam Ziedonim 90: “NES MANU LIESMU CAUR LAIKU...”

Ogresnovads.lv
FOTO: Imantam Ziedonim 90: “NES MANU LIESMU CAUR LAIKU...”
Ogresnovads.lv
Pirmdiena, 8. maijs, 2023 10:08

FOTO: Imantam Ziedonim 90: “NES MANU LIESMU CAUR LAIKU...”

Ogresnovads.lv

2023. gada 3. maijā Ogres Centrālajā bibliotēkā sirsnīgi esam pavadījuši Imanta Ziedoņa 90to dzimšanas dienu!
Imants Ziedonis bija viens no izcilākajiem un populārākajiem dzejniekiem, publicists, īsās prozas, arī kino scenāriju autors un aktīvs kultūras darbinieks.

Imanta Ziedoņa jubileju atzīmējām arī tāpēc, ka viņš joprojām ir iedvesmotājs un jaunrades atbalstītājs, viņam bija un ir ko teikt. Svinību laikā klausījāmies Ogres novada Skatuves runas konkursa dalībnieku priekšnesumus un vērojām Ogres Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu mākslas performances. Radījām unikālus, pavisam jaunus mākslas darbus, iedvesmojoties no I. Ziedoņa “Krāsainajām pasakām”. Vienas stundas laikā tapa piecas krāsainas ilustrācijas – “Dzeltenā pasaka”, “Zaļā pasaka”, “Sarkanā pasaka”, “Brūnā pasaka”, “Zilā pasaka”.

Katram dalībniekam un pasākuma apmeklētājam uz jubilejas svinībām bija jāierodas ar krāsainu pogu, ko vajadzēja piešūt pie pelēka audekla. Tā tapa sestā pasaka – “Pelēkā pasaka”.

“... Es esmu Pelēkais. Es palīdzu visām krāsām. Ja viņas pašas neprot, es tās izstumju no sevis virspusē, lai visi skatās. ... Kāds es izskatos? Es jau teicu: skatieties putekļos, skatieties pelēnos, skatieties pelnos. Un tad iesviediet krāsainu pogu pelnos. Nu jūs redzat? Ir skaista, krāsaina poga, vai ne? Un aiz tās? Kas ir aiz tās? Tas esmu es – Pelēkais.”

Pasākuma laikā tapušos mākslas darbus maija mēnesī varēs aplūkot Ogres Centrālās bibliotēkas 2. stāvā.

Sirsnīgs paldies Kārlim Lišmanim, Ligitai Landorfai, Ogres Centrālajai bibliotēkai, ikvienam pasākuma dalībniekam, viņu skolotājiem un apmeklētājiem.