Otrdiena, 25.06.2024 15:06
Maiga, Milija
Ceturtdiena, 9. novembris, 2023 10:47

Ielūdz uz Vislatvijas vecāku sapulci par vērtēšanas principiem bērnu un jauniešu izaugsmei

VISC
Ielūdz uz Vislatvijas vecāku sapulci par vērtēšanas principiem bērnu un jauniešu izaugsmei
Ceturtdiena, 9. novembris, 2023 10:47

Ielūdz uz Vislatvijas vecāku sapulci par vērtēšanas principiem bērnu un jauniešu izaugsmei

VISC

Viena no labas izglītības atslēgām ir pārdomāta vērtēšana – skaidri mācību mērķi, vērtēšanas kritēriji, skolotāju vadīts process un vecāku atbalsts. Vērtējums nav tikai atzīme, bet arī atgriezeniskā saite, kas palīdz bērnam uzlabot savu sniegumu un attīstīties. Tāpēc 14. novembrī Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicina vecākus uz tiešsaistes Vislatvijas vecāku sapulci. Tās laikā ikviens interesents tiešraidē “Skola2030” Facebook lapā un YouTube kanālā varēs pievienoties ekspertu diskusijai un uzdot jautājumus par vērtēšanas principiem, ar kuriem skolā saskaras bērni un jaunieši. 

“Vērtēšana ir daļa no mācīšanās procesa, bez tās mēs nevaram palīdzēt bērnam sasniegt savu labāko potenciālu. Bet svarīgi ir apzināties, ka atskaites punkts, pret ko mērīt bērna vai jaunieša izaugsmi, ir viņa paša sniegums vakar, nevis citu bērnu zināšanu un prasmju līmenis. Mēs esam un drīkstam būt atšķirīgi arī mācību procesā, jo mūsu unikalitāte un dažādība padara mūs par to, kas esam. Galvenais ir nepazaudēt dabisko cilvēka vēlmi izzināt un domāt visa mūža garumā,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Sapulces laikā tiks sniegts ekspertu skaidrojums par vērtēšanas principiem un padziļināta informācija par to iedzīvināšanas praktisko pusi, atgriezeniskās saites nozīmi bērnu izaugsmē un stereotipiem attiecībā uz atzīmju jēgu, bet vecākiem būs iespēja uzdot jautājumus izglītības ekspertiem.

“Atzīme nav rīks skolēnu motivēšanai, nedz arī veids, kā efektīvi sniegt atgriezenisko saiti. Pētījumi liecina, ka bērni sasniedz augstākus rezultātus nevis tāpēc, ka viņiem liek atzīmes, bet gan tāpēc, ka viņi saņem savlaicīgu un efektīvu atgriezenisko saiti mācību procesā. Ir svarīga mācību pieeja, kas ļauj skolēniem iegūt dziļu izpratni par pasauli un spēt iegūtās zināšanas likt lietā,” pauž VISC eksperts Pāvels Pestovs.

Kādi ir mana bērna snieguma vērtēšanas kritēriji skolā? Kā es varu efektīvi atbalstīt savu bērnu mācīšanās procesā? Ko var mācīties no atzīmes? Par visu to tiks stāstīts un diskutēts Vislatvijas vecāku sapulcē.

Sapulcē kā runātāji piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, VISC vecākais eksperts un Rīgas 72. vidusskolas direktors Pāvels Pestovs un klīniskais psihologs, LU lektors Edmunds Vanags. Sapulci vadīs Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja.

Vislatvijas vecāku sapulce notiks otrdien, 14. novembrī, plkst. 18.00. Sapulces dalībnieki piedalīsies sarunās klātienē, savukārt skatītāji aicināti pieslēgties sapulces norisei tiešraidē “Skola2030” Facebook lapā un YouTube kanālā.