Sestdiena, 18.05.2024 09:27
Ēriks, Inese, Inesis
Ceturtdiena, 11. aprīlis, 2024 13:33

"Iespējamās misijas" Līderības attīstības programmā piedalās septiņas pašvaldības, tostarp Ogre

Rebeka Damila Kosmane
"Iespējamās misijas" Līderības attīstības programmā piedalās septiņas pašvaldības, tostarp Ogre
Ceturtdiena, 11. aprīlis, 2024 13:33

"Iespējamās misijas" Līderības attīstības programmā piedalās septiņas pašvaldības, tostarp Ogre

Rebeka Damila Kosmane

Nodibinājuma Iespējamās misijas Līderības attīstības programmā piedalās septiņas pašvaldības. Tās mērķis ir sniegt praktiskas mācības pašvaldībām, lai ikdienā mērķtiecīgāk atbalstītu skolu un pirmsskolu vadītājus. Atbalstu programmai sniedz AS Swedbank dibinātais “Fonds AUGT”.

“Iedvesma programmai radās no sadarbības ar direktoriem programmas “3+3+3” ietvaros, saprotot, ka šāds pats atbalsts, ko direktori sniedz savam personālam, ir nepieciešams arī viņiem pašiem. Tamdēļ izveidojām līdzīgu, taču šoreiz plašāk vērstu programmu, kur līdz pat jūnijam pašvaldību pārstāvji stiprinās līderības un vadības kompetences, apgūstot un reflektējot 9 līderības attīstības tēmas, kā rezultātā spējot profesionālāk vadīt direktorus. Tāpat izveidotais dialogs ar skolu un pirmsskolu vadītājiem un viņu sadzirdētās gaidas šo programmu padara pilnvērtīgāku, mazāk uz teoriju balstītu un veicina ātrākas pārmaiņas. Jau tagad, mēnesim apritot, direktori dalās ar pozitīvu atgriezenisko saiti, kas liecina, ka esam uz pareizā ceļa,” stāsta Inga Šadurska, programmas vadītāja.

Pateicoties AS Swedbank dibinātajam “Fonds AUGT”, bezmaksas mācības tiek nodrošinātas septiņām pašvaldībām – Saulkrastu, Talsu, Valmieras, Gulbenes, Ogres, Jelgavas valsts pilsētas un Jelgavas novada, – kuru pirmsskolu un skolu vadītāji ir arī programmas “3+3+3” dalībnieki, ļaujot veidot ciešāku sadarbības saikni starp izglītības pārvalžu vadītājiem un pašvaldībām.

“Fonds AUGT lepojas atbalstīt “Iespējamās misijas” Līderības attīstības programmu, apzinoties, ka pārmaiņu vadība jebkurā organizācijā sākas ar spēcīgu un iedvesmotu vadību. Atbalsts šai iniciatīvai atspoguļo mūsu apņemšanos veicināt izglītības sistēmas pilnveidi, kurā katrs pedagogs un vadītājs papildina zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai veicinātu ilgtspējīgu un sistēmisku pārmaiņu kultūru.Uzskatām, ka mūžizglītība un vadītāja prasmju nepārtraukta pilnveide ir ne tikai iespēja, bet arī nepieciešamība mūsdienu dinamiskajā pasaulē,” norāda Guna Joma, “Fonds AUGT” vadītāja.

Programmas laikā tiks apgūtas un reflektētas deviņas tēmas: līderība, emocionālā inteliģence, DiSC uzvedības stila modelis, situatīvā vadība, organizācijas kultūra un komandas vadīšana, koučings, tai skaitā komandas koučings, vadītāja attīstības instrumenti, mērķu uzstādīšana un 360 novērtējuma aptaujas, kā arī talantu vadība un pēctecība.