Trešdiena, 24.04.2024 14:46
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
Pirmdiena, 11. septembris, 2023 11:51

Ikšķilē noritējis pasākums par mobingu mācību iestādēs

Nodibinājums “Alfa klase"
Ikšķilē noritējis pasākums par mobingu mācību iestādēs
Pirmdiena, 11. septembris, 2023 11:51

Ikšķilē noritējis pasākums par mobingu mācību iestādēs

Nodibinājums “Alfa klase"

28.augustā Ikšķiles tautas namā aizritēja nodibinājuma "Alfa klase" rīkotais pasākums "Droša emocionālā vide, droša sabiedrība!", kura mērķis ir rosināt Ogres novadā visu mobinga tēmas tieši un netieši skarto sabiedrības grupu kopīgu dialogu un līdzdalību piemērotāko risinājumu piemeklēšanā un ieviešanā, lai sekmētu emocionāli un fiziski drošu mācību un brīvā laika pavadīšanas vidi bērniem un jauniešiem Ogres novadā.

Pirms jaunā mācību gada sākšanās novada mācību iestāžu pedagogiem un vecākiem bija iespēja runāt par mobingu, tā atpazīšanu un rīcības modeļiem tā novēršanai. Kamēr notika lekcija un diskusijas pieaugušajiem, bērniem tika piedāvāta Scavanger hunt aktivitāte – lietu un vietu atrašana un atzīmēšana izdalītajā kartē un darba lapā. Paralēli notika interaktīvās spēles un aktivitātes par emocijām un savstarpēju dialogu un sadarbību, kā arī varēja noskatīties animāciju filmu “Aitu dzīve” no drossinternets.lv. Pasākuma laikā darbojās grāmatu apvākošanas, grāmatu un rotaļlietu maiņas punkts, kā arī katram dalībniekam bija iespējams pašam izgatavot savu personalizēto fidžetu – rotaļlietu/rīku, kas palīdz mazināt stresu un uzlabo koncentrēšanās spējas.

Projekta īstenotāji uzsver, ka izpratne par mobingu ir svarīga, lai apturētu tā izplatību un ietekmi uz arvien pieaugošo bērnu skaitu, kas tajā iesaistīti. Skola ir tā vieta, kurā mobings izpaužas visbiežāk. Sabiedrībai kopumā ir jāstrādā pie tā, lai skolā veidotu drošu un draudzīgu vidi, sekmētu bērnu spēju veidot attiecības un pieņemt cilvēkus, kuriem ir dažādi uzskati un sociālie apstākļi, lai mazinātu mobinga rašanās riskus un palīdzētu risināt konkrētus gadījumus. Šajā darbā jāiesaista gan skolotāji, gan bērni, gan vecāki.