Sestdiena, 13.07.2024 02:43
Margarita, Margrieta
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2023 10:07

Izdota grāmata par Ināru Klintsoni – kafejnīcas "Pie Zelta liepas" šefpavāri

Ogresnovads.lv
Izdota grāmata par Ināru Klintsoni – kafejnīcas "Pie Zelta liepas" šefpavāri
Foto - www.ogresnovads.lv
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2023 10:07

Izdota grāmata par Ināru Klintsoni – kafejnīcas "Pie Zelta liepas" šefpavāri

Ogresnovads.lv

27.jūnijā Ogres Centrālajā bibliotēkā notika grāmatas “Ināriņa” atvēršanas svētki. Grāmata ir par ogrēnietes Ināras Klintsones, savulaik populārās un iecienītās Ogres kafejnīcas “Pie Zelta liepas” vadītājas, šefpavāres dzīvi. Grāmatas autors ir Ināras dēls Dainis Markovskis, kurš grāmatā apkopojis mammas pierakstus, intervijas, paša un draugu, kolēģu atmiņas.

I.Klintsone kafejnīcā “Pie Zelta liepas” sāka strādāt 1975.gadā. Izveidoja tur draudzīgu, saliedētu komandu, kas Ināras vadībā 18 gadus iepriecināja ar garšīgu, latvisku ēdienu. Vairāk nekā 20 gadus Ināra darbojas labdarībā – savu kalpošanu viņa iesāka organizācijā “Gain Latvija”, vēlāk darbojās kā “Gain Ogre” vadītāja un vēl joprojām kalpo labdarības biedrībā “Baltā dūja”. Liela I.Klintsones aizraušanās ir dziedāšana. Savulaik Ināra ir dziedājusi Ķeguma sieviešu ansamblī “Varavīksne”, tagad dzied Ogres Kultūras centra senioru korī “Altera”, ar kuru kopā šogad piedalīsies Dziesmu un deju svētkos jau piekto reizi, un turpina nesavtīgi kalpot citiem ticībā, cerībā un mīlestībā.

Grāmatas atvēršanas pasākumā Ināras dēls, mācītājs Dainis Markovskis atklāja, ka grāmatu par Ināru nav bijis nemaz tik viegli sagatavot, jo bijis liels apkopojamo materiālu daudzums, līdzīgi kā Dziesmu un deju svētkos jāizvēlas, kuras dziesmas dziedāt un kuras – nē. “Pāris dienas pirms Dziesmu un deju svētkiem ir īstais laiks izdot grāmatu par Ināriņu, jo dziesma viņu ir vadījusi kopš bērnības. Prieks, ka viņa dzied joprojām un šogad piedalīsies piektajos Dziesmu svētkos pēc kārtas,” sacīja D.Markovskis, salīdzinot grāmatu “Ināriņa” ar mazu ēdienkarti, kurā kaut ko sev noderīgu var atrast jebkurš gardēdis un kura ir bagāta dažādām garšām, smaržām, krāsām, garšvielām un atziņām.

Grāmatas atvēršanas svētkos Ināru sveica Ogres Teātra aktieri un režisors Jānis Kaijaks. Režisors atklāja, ka Ināru teātrī dēvē par teātra gariņu, jo Ināra pārzina un rūpējas par kārtību Ogres Teātra kostīmu noliktavā, kā arī ir piedalījusies teātra izrādē par Matildi. Pasākumā piedalījās arī grāmatas vāka autore, māksliniece Ilze Kupča Ziemele. Ināru sveica kora “Altera” vadītājs Alvis Bērziņš, kurš atklāja, ka korī gandrīz katram dziedātājam ir kāda iesauka, un Inārai tā ir “piparkorķis”. Inārai par pārsteigumu pasākumā piedalījās arī viņas kolēģes no kafejnīcas “Pie Zelta liepas”, kā arī Valentīna Kuvete, kura padomju gados vadīja sabiedrisko ēdināšanu Ogres rajonā. Pasākumā piedalījās arī viesi no tālās Austrālijas, kur Melburnas Latviešu evaņģēliski luteriskajā Svētā Krusta draudzē daudzus gadus kalpojis Dainis.

Muzikālus priekšnesumus klātesošajiem par prieku sniedza dziedātājs Andris Daņiļenko. Pēc svinīgā pasākuma klātesošajiem bija iespēja baudīt Ināras ceptos gardumus.