Piektdiena, 24.05.2024 19:53
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Otrdiena, 26. jūlijs, 2022 10:38

Izglītības projektā "Mācītspēks" uzsāk mācības arī topošie skolotāji no Ogres novada

ogrenet.lv
Izglītības projektā "Mācītspēks" uzsāk mācības arī topošie skolotāji no Ogres novada
Otrdiena, 26. jūlijs, 2022 10:38

Izglītības projektā "Mācītspēks" uzsāk mācības arī topošie skolotāji no Ogres novada

ogrenet.lv

2022. gada 15. jūlijā vasaras mācības un savu divu gadu ilgo ceļu uz skolotāja profesiju uzsāka jaunais "Mācītspēks" kurss – 81 profesionālis ar augstāko izglītību. Pirmmdien, 25. jūlijā, visi topošie pedagogi tikās klātienes sesijā, lai turpinātu gatavoties jaunajam mācību gadam. Jau ar 1. septembri visi topošie skolotāji, paralēli studējot Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē, sāks darbu skolās visā Latvijā.

Jaunajā "Mācītspēks" kursā ir 17 topošie matemātikas skolotāji, 15– dabaszinātņu un tehnoloģiju, kā arī 27 dažādu valodu pedagogi. Savukārt 22 mācībspēki skolēniem palīdzēs apgūt sociālās un pilsoniskās jomas priekšmetus, vizuālo un teātra mākslu, kā arī sportu un veselību. Jau ar rudeni mācībspēki 4 dienas pavadīs darbā skolās visā Latvijā – Rīgā, Bauskā, Jelgavā, Siguldā, Cēsīs, Apē, Ainažos, Ogrē, Ozolniekos, Carnikavā, Baldonē, Ķekavā, Talsos, Sesavā, Valmierā, Jūrmalā, Ikšķilē, Upeslejās, Aknīstē, Jēkabpilī, Krāslavā, Daugavpilī, Rucavā, Liepājā u. c., savukārt piektdienās studēs sevis izvēlētajā augstskolā. Lielākā daļa projekta "Mācītspēks" dalībnieku studijas 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Skolotājs” uzsāk Latvijas Universitātē (69), 7 – Liepājas Universitātē, 5 skolotāji studēs Daugavpils Universitātē.

Projekts "Mācītspēks" tā dalībniekiem norit divus gadus. Pirmajā gadā dalībnieki studē 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Skolotājs” Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē. Savukārt otrajā projekta norises gadā dalībnieki nostiprina savas zināšanas un prasmes, apgūstot profesionālās pilnveides mācību programmu. Programma tiek īstenota, ievērojot visaugstākās kvalitātes prasības skolotāju sagatavošanā, nepārtraukti pilnveidojot skolotāju sagatavošanas sistēmu un nodrošinot visas skolotāju izglītības projekta "Mācītspēks" atbalsta aktivitātes.


Jau iepriekš ziņots, ka skolotāju izglītības projekts "Mācītspēks" jeb darba vidē balstītas (DVB) otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas "Skolotājs" īstenošana tiks finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, savukārt līdz 2023. gadam šo programmu īsteno ar Eiropas Savienības finansējuma atbalstu. Darba vidē balstīta studiju programma ir izveidota ar mērķi piesaistīt izglītības sektoram profesionāļus no citām jomām. Kā liecina piesaistes un atlases anketu dati, DVB studiju programmā piesakās un atlasi uzsāk pārsvarā nozaru speciālisti, profesionāļi vadošos amatos vai uzņēmumu vadītāji ar vienu vai vairākām augstākajām izglītībām, darba stāžu virs 5-7 gadiem, lielākoties ar ģimenēm un bērniem. 2022./2023.māc.gadam atlasē startējušo kandidātu vidējais vecums ir 36.8 gadi.

Jaunajā projekta "Mācītspēks" kursā 4 topošie skolotāji nāk no Ogres novada. Viena skolotāja septembrī dosies uz Ogres 1. vidusskolu mācīt matemātiku, viens Rīgas 49. vidusskolā mācīs vēsturi, viena pedagoģe Ikšķiles vidusskolā mācīs angļu valodu un viņas kolēģe Ikšķiles Brīvajā sākumskolā mācīs latviešu valodu un literatūru.

Ogrē un Ikšķilē pašreiz strādā vēl četri pedagogi, kas jau absolvējuši vai vēl turpina mācības projektā "Mācītspēks" otrajā gadā.


Informāciju sagatavoja Elza Lāma, projekta "Mācītspēks" pārstāve