Svētdiena, 16.06.2024 21:34
Justīne, Juta
Trešdiena, 3. maijs, 2023 09:25

Izskanējuši skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu radošie koncerti

Ogresnovads.lv
Izskanējuši skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu radošie koncerti
Ogresnovads.lv
Trešdiena, 3. maijs, 2023 09:25

Izskanējuši skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu radošie koncerti

Ogresnovads.lv

31. martā Ogres novada Kultūras centrā un 25. aprīlī Lielvārdes Kultūras namā norisinājās Ogres novada bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu radošie koncerti - deju skates. Šādi koncerti norisinās visa Latvijā saskaņā ar Valsts izglītības satura centra veidotu nolikumu un ir kā solis pretim nākamā un aiznākamā gada deju skatēm, kurās bērni jau izdejos un atrādīs obligāto deju repertuāru gaidāmajiem XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Radošajos koncertos sevi uz skatuves parādīja 37 novada skolu jaunatnes tautas deju kolektīvi gan no Ogres novada skolām, gan novada kultūras un tautas namiem. Koncertos tautas dejas izdejoja Lēdmanes pamatskolas, Jaunogres vidusskolas, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles, Suntažu vidusskolas, Madlienas vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, Ogres Centra pamatskolas, Ikšķiles vidusskolas, Tīnūžu Tautas nama, Ogres novada Kultūras centra, Ikšķiles Tautas nama, Ķeipenes Tautas nama, Ogresgala Tautas nama 787 tautas deju kolektīvu dejotāji. Katrs no kolektīviem koncertā piedalījās ar pašu izvēlētām divām dejām.

Kolektīvu sniegumu vēroja un arī izvērtēja tautas deju eksperti: Bauskas novada bērnu deju kolektīvu virsvadītāja Ligita Irbīte, Madonas novada deju kolektīvu virsvadītāja Rudīte Jurciņa un Ogres novada bērnu deju kolektīvu virsvadītāja Gundega Spūle.

Tautas deju ekspertu vērtējumā dejotāji izvēlēto repertuāru ir apguvuši un kolektīvi saņēma Ogres novada Izglītības pārvaldes diplomus ar atbilstošu ierakstu. Suminot dalībniekus un pasakoties vadītājiem par ieguldīto darbu, kopā ar diplomiem dalībnieki saņēma novada uzņēmēja un atbalstītāja “SIA Fazer Latvija” sarūpētās spēcinošās dāvanas, kas patiesi visus iepriecināja.