Piektdiena, 19.07.2024 04:58
Digna, Jautrīte, Kamila
Pirmdiena, 13. februāris, 2023 15:12

Izstādē "Gadsimta būves Latvijā" arī jaunā Ogres Centrālās bibliotēkas koka ēka

buvniekupadome.lv
Izstādē "Gadsimta būves Latvijā" arī jaunā Ogres Centrālās bibliotēkas koka ēka
Pirmdiena, 13. februāris, 2023 15:12

Izstādē "Gadsimta būves Latvijā" arī jaunā Ogres Centrālās bibliotēkas koka ēka

buvniekupadome.lv

Jau kopš 11. janvāra laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” skatāma biedrības “Building Design and Construction council” (BDCC) ceļojošā lielformāta fotoizstāde “Gadsimta būves Latvijā”, kurā apskatāms izpildījumā un ilgtspējas risinājumos augsti novērtēts arhitektu un inženieru veikums Latvijā.

Lielformāta brīvdabas fotoizstāde laukumā pie t/c “Origo” ir unikāls, jebkurā diennakts laikā apskatāms pilsētvides objekts, kuru ikviens interesents var apmeklēt un apskatīt bez maksas.

Ceļojošo izstādi jau septīto gadu rīko biedrība “Building Design and Construction council”, un tajā apskatāmi Latvijas jaunākie arhitektūras veiksmes stāsti, tostarp jaunā Ogres Centrālās bibliotēka,  pasaules konteksta inovācijas, inženierbūves, privāto iniciatīvu piemēri, smalki restaurācijas darbi, kā arī universāla dizaina interjeri.

Fotoizstādē aplūkojamās ēkas un būves

Izstādes stendos kopā ar tekstiem runā iespaidīgie fotoattēli, kas rūpīgi atlasīti katram objektam, lai izceltu estētiskās un funkcionālās vērtības, mērogus un kvalitāti. Starp projektiem ir veiksmes stāsti, pasaules konteksta inovācijas, izaicinājumi, inženierbūves, privāto iniciatīvu piemēri, smalki restaurācijas darbi, universāla dizaina interjeri – speciālistu zināšanas un rūpīgs darbs. Plašāk par katru projektu iespējams uzzināt, izmantojot QR kodu uz katra stenda.

Inženieru arsenāls ir viena no būtiskākajām Daugavpils cietokšņa struktūras ēkām. Ēka celta pēc Krievijas impērijas Kara ministrijas arhitekta Aleksandra Štauberta projekta 1836.−1845. gadā. Izcils restaurācijas veikums.

Ķekavas apvedceļš ir vērienīgs infrastruktūras projekts, turklāt pirmais Publiskās privātās partnerības projekts Latvijā; tas tiks nodots lietotājiem 2023. gada nogalē. Tiks izbūvētas satiksmes joslas gandrīz 100 km kopgarumā.

Nacionālais botāniskais dārzs 129 ha platībā atrodas Salaspilī. Tajā ir viena no lielākajām augu kolekcijām Ziemeļaustrumeiropā - aptuveni 13 000 augu.

Liepājas Karostas teritorija, pateicoties pasūtītājiem, kas saskatījuši vietas attīstības potenciālu, pamazām atplaukst. Viens no mūsdienu un vēstures sadzīvošanas piemēriem ir jaunas rūpnīcas apjoms Karostā, kurā integrēts 19. gs. būves fragments.

Smiltenes baznīcas atjaunošanas īstenotāja Gita Mūrniece uzskata: ja katrs uzņēmējs ķertos pie kādas sev tuvas kultūrvietas sakopšanas, tad Latvijā atdzimtu neskaitāmi vēsturiski nozīmīgi objekti.

Mežotnes baznīca ir rūpīgi restaurēta un darbojas kā kultūrtelpa. Viena no hipotēzēm vēsta par baznīcas mūra ēkas celtniecību 17. gadsimta sākumā.

Pārvads pār dzelzceļu Rīga–Skulte, kura būvniecība noslēdzās 2022. gadā, pārbūvējot arī pievedceļus un sakārtojot inženierkomunikācijas.

Āgenskalna tirgus ir svarīgs pilsētbūvniecisks kvartāls Pārdaugavas vidē, kas atdzīvināts ar lakoniskiem, neuzbāzīgiem, vēsturisko arhitektūru respektējošiem paņēmieniem.

Sporta laukumā Mežs Valmierā pirmo reizi Latvijā augstā līmenī īstenota mūsdienīga izpratne par kvalitatīvu, inovatīvu ārtelpu.

Brīvvalsts dārgumu nama atvēršana Rēzeknē notika 2022. gada augustā, pāris dienās pulcējot ap 800 interesentu. Namā redzamā kolekcija stāsta par mazzināmiem Latvijas vēstures faktiem.

Līgatnes un Kaķupītes caurtekas atrodas uz auto ceļa A2 Rīga–Sigulda–Veclaicene, abu vēsturisko būvju atjaunošana ir lielisks piemērs kā nodrošināt nepieciešamo funkciju un cieņpilni izturēties pret oriģinālajām būvniecības struktūrām.

Lai veicinātu LVM zemes dzīļu resursu produktu pieejamību tirgū, vienlaikus veicinot tautsaimniecības attīstību, 2017. gadā tika izveidots biznesa virziens LVM Zemes dzīles.

Iedvesmojošākie un nozīmīgākie mirkļi mūsu dzīvē prasa atbilstošu ietvaru un Daugavpilī tāds ir atjaunotais Dzimtsarakstu nams, kura padomju laika augstvērtīgās interjera mākslinieciskās vērtības no jauna uzmirdzējušas atjaunotajā ēkā un gaisīgi modernajā interjerā.

Epopeja ar Rīgas cirka pastāvēšanu 21. gs. ir stiepusies gadiem ilgi un ir tikpat interesanta kā ēkas vēsturiskā tapšana faķīra Salamonska vadībā. Rīgas jumtu ainavā ir parādījies sarkana skārda kupols, kurš visai ambiciozi un dzīvespriecīgi izceļas pelēkajā pilsētas audumā.

Jaunā Ogres Centrālās bibliotēkas koka ēka kalpo par lielisku platformu, lai izzinātu būvniecības jaunākās inovācijas un koka potenciālu.

Liepājas Jūrmalas parkā no jauna atdzimis vēsturiskais Parka paviljons. Pirms pilnīgas iznīcības tas dēvēts gan par ķeizara paviljonu, jo augstā persona šeit viesojusies, gan par kafejnīcu Banga. Atjaunošana notikusi tikai uz vēsturiskā foto materiāla bāzes un noritējusi kā parauga vērta privāta iniciatīva.

Dome Hotel Riga – cēls stils. Mierīga elegance un mājīgums 5 zvaigžņu viesnīcā Rīgas ekskluzīvākajā lokācijā Miesnieku ielā - pašā Vecrīgas sirdī. Vieta, kur stils saplūst ar viesmīlību, 17. gadsimta arhitektūra harmoniski sadzīvo ar mūsdienu tehnoloģijām.

NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas koncertzāle pēc pārbūves ir ieguvusi jaunu veidolu – gaiša, omulīga un ar lielisku akustiku – tā priecē gan audzēkņus, gan pedagogus, gan ļauj baudīt lieliskus talantīgo audzēkņu koncertus.

Rīgā top vērienīgs infrastruktūras objekts Austrumu maģistrāle, kas ļaus novirzīt auto satiksmi no pilsētas vēsturiskā centra, nodrošinot autovadītājiem ātru nokļūšanu Purvciema, Pļavnieku, Dārzciema un Teikas apkaimēs.

Izstāde Rīgā būs apskatāma līdz marta vidum.