Pirmdiena, 22.04.2024 16:33
Armanda, Armands
Pirmdiena, 8. augusts, 2022 14:09

Izstāde "Pirmais radio, televizors, printeris..."

ogrenet.lv
Izstāde "Pirmais radio, televizors, printeris..."
Pirmdiena, 8. augusts, 2022 14:09

Izstāde "Pirmais radio, televizors, printeris..."

ogrenet.lv

Ogres Vēstures un mākslas muzejā atvērta izstāde "Pirmais radio, televizors, printeris..." Tajā apskatāma Didža Puča radiotehnikas un elektronisko ierīču kolekcija. Visus priekšmetus raksturo kaut kas nebijis un inovatīvs tā laika kontekstā. Izstādē iespēja iepazīties ar Latvijā pirmo televizoru, pirmo radio, printeri, Ogres televīzijas pirmo raidītāju, kā arī citām mūsdienās nu jau neparastām ierīcēm.

Šī kolekcija aptver visai plašu laika periodu – no 20. gs. sākuma līdz pat gadsimta nogalei.

Izstādi papildinās iedzīvotāju iesūtītas fotogrāfijas, kurās redzama agrāko laiku elektrotehnika.

Didzis Pučs nesauc sevi par kolekcionāru, bet par radiotehniķi, turklāt profesionāli. Un tas ir pamatoti, jo ar elektroniku un radiosakariem viņš nodarbojas jau gandrīz pusgadsimtu. D. Pučs prot salabot ikvienu ierīci un noķert jebkurus radioviļņus. Viņš zina arī labas skaņas vērtību, cik tā dārga, un prot to iegūt.

Viņš ir neaizstājams eksperts un palīgs filmu režisoriem, kas vēlas radīt autentisku vēsturisko vidi, izmantojot tā laika tehniku. Kolekcijas priekšmeti redzami gan pašmāju daudzsēriju filmā „Sarkanais mežs”, gan Latvijā uzņemtajā Holivudas militārajā trillerī „Warhunt” ar Mikiju Rurku vienā no lomām.

D. Pučs dzīvo Lielvārdē, kur viņam ir sava darbnīca, aprīkota ar visu nepieciešamo mēraparatūru un instrumentiem. Viņš joprojām restaurē veco tehniku, jo jauno lielākoties neatmaksājoties remontēt, un ir lepns mūsdienu paaudzei parādīt, kā savulaik cilvēki skatījās televizoru, mazgāja veļu, klausījās mūziku un kas bija neatsverami palīgi ikdienā.

Izstāde būs apskatāma līdz 25. septembrim.

Ogres pilsētas svētku laikā 19. augustā pl. 17.00 muzejā paredzēta Didža Puča vadīta ekskursija.


Informāciju sagatavoja Inga Zvirbule, Ogres Vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste