Sestdiena, 13.07.2024 02:11
Margarita, Margrieta
Pirmdiena, 12. jūnijs, 2023 15:31

Jumpravā atklātas specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem (FOTO)

Ogresnovads.lv
Jumpravā atklātas specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem (FOTO)
Pirmdiena, 12. jūnijs, 2023 15:31

Jumpravā atklātas specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem (FOTO)

Ogresnovads.lv

Šī gada 9. jūnijā Jumpravā durvis vēra Ogres novada Sociālā dienesta specializētās darbnīcas, kurās atbilstoši klientu fiziskajām un garīgajām spējām, interesēm un vecumam tiks piedāvātas prasmes veicinošas aktivitātes, darba iemaņu apguve un darba vieta – rokdarbu, aušanas un ādas apstrādes specializētajās darbnīcās.

Atklājot specializētās darbnīcas, klātesošos sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Mēs katrs vēlamies būt piederīgi un noderīgi. Šodien ir nozīmīga diena, jo atklājam darbnīcas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuri arī vēlas būt noderīgi gan sabiedrībai, gan savai ģimenei. Šeit būs pedagogi, kuri viņiem palīdzēs būt noderīgiem.”

Gandarījumu par padarīto pauda arī Ogres novada pašvaldības domes deputāte un Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētaja Dace Kļaviņa, kura uzsvēra, ka ar šo darbnīcu atklāšanu tiek svinēta sabiedrības izaugsme: “Mēs esam spēruši platu soli no padomju stigmām, kad cilvēki ar īpašām vajadzībām bija ieslodzīti mājās un par viņiem nedrīkstēja runāt. Esam attīstījušies un atgriežam cilvēkus savā sabiedrībā. Šo darbnīcu atklāšana pierāda, ka esam sociāli atbildīga pašvaldība. Es atļaujot cerēt un ticēt, kas tas nebūs pēdējais šāda veida pasākums.” Patiesu prieku par paveikto un pateicību Sociālajam dienestam pauda arī Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale, uzsverot, ka šeit cilvēkiem ir iespēja iemācīties jaunas prasmes, kas palīdzēs iekļauties darba tirgū.

Savukārt Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa pateicās pašvaldībai, kas pieņēma šo izaicinājumu: “Uzsākot projektu, nezinājām, kā sabiedrība pieņems šos pakalpojumu. Šobrīd redzam, ka esam ieguvuši ne tikai jaunus pakalpojumus, bet arī izglītojuši sabiedrību, kas tagad šos cilvēkus pieņem un novērtē.”

Visiem, kas bija iesaistīti projekta īstenošanā, lai šīs darbnīcas varētu tapt, sirsnīgu paldies teica specializēto darbnīcu vadītāja Zanda Vītola.

Šāda veida specializētās darbnīcas kopš pagājušā gada maija veiksmīgi darbojas Ogrē. Kā atzīst Zanda Vītola, šī gada laikā darbnīcu dalībnieki ir kļuvusi kā viena liela ģimene, kura kopā svin svētkus, priecājas par veiksmēm un atbalsta viens otru skumjos brīžos. Tās dalībnieki mācās ne vien strādāt, bet arī sadzīvot, mīlēt, piekāpties, ieklausīties, palūgt piedošanu un piedot. Tas ir veids, kā šie cilvēki var sevi apliecināt un pierādīt kā neatņemamu, un nozīmīgu mūsdienu sabiedrības daļu. Mēs lepojamies, ka Ogres novadā palielinās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pieejamo pakalpojumu klāsts.

Lai nodrošinātu specializēto darbnīcu izveidi, 2020. gada nogalē tika uzsākti ēkas (”Doktorāts”, Ceriņu ielā 2a, Jumprava) būvdarbi, ko veica SIA “Velve-AE”. Paredzēts, ka šeit pakalpojumus varēs saņemt 15 personas ar garīga rakstura traucējumiem, galvenokārt no bijuša Ķeguma un Lielvārdes novada.

{gallery}Jumprava soc dienests{/gallery}