Biogrāfiskais romāns viegli lasījās un bija izklaidējošs ar simpātisku vāka noformējumu. Tās, kuras grāmatu bija lasījušas jau pirms kāda laika, atzina, ka pat īsti vairs neatceras, kas tur bija. Daudz atsauces uz pētījumiem, literatūru, ja pieminētās tēmas šķita interesantas, ir vēl ko pētīt un lasīt. Dažas tēmas, kas pieminētas, ir dāņu dzīvesstils hygge, ziemeļblāzma, interesanti fakti par dzīvniekiem, susuriem, bitēm, par viņu pirts kultūru, saulgriežiem. Plašāka diskusija radās par darba un privātās dzīves līdzsvaru. Katram bija pieredze šajā jomā, ar ko padalīties. Par vajadzību būt pieejamam 24h diennaktī un īsto dzīvi ārpus darba.
Rūta saka, ka autores minētās problēmas bija pupu mizas un grāmata īsti neaizķēra. Pašas dzīvē ir piedzīvotas daudz trakākas lietas. Sarkanrīklīti gan apskatīja grāmatas iespaidā. Šoks par pirti ir saprotams cilvēkam no Anglijas, mums tā ir parasta lieta.
Mārai S. vārds «ziemošana» asociējās ar to, kā tiec galā ar neveiksmēm, kā tiec pāri grūtībām, garastāvokļa pacelšanu, atbrīvošanos no negācijām. Atsauca atmiņā laiku, kad bija grupu terapijā ar Ainu Poišu, kur veica dažādus uzvedumus, tas ļoti paticis. Personīga saistība Mārai ar grāmatas tulkotāju Ilzi Paegli-Mkrtčjanu. Esot trīs mēnešus auklējusi Ogrē viņas dēlu, kuram vārds armēņu valodā nozīmē «rožlapiņš». Pateicībā par auklēšanu, Ilze uzdāvinājusi sava tēva Pētera Paegles grāmatu «Māls». Daila varēja grāmatas varoni asociēt ar sevi, kad darbā esi sevi atdevis visu, ikdienas skrējiens kā vāveres ritenī ir iztukšojis. Cenšas visu paspēt. Negaidīt, kad ķermenis liks apstāties. Šo izdegšanu redz ikdienā darbā un īpaši trīsdesmitgadnieku paaudzē. Sarežģītākais jautājums, kad ir laiks atpūsties, ko darīt.
Rinalda izbaudīja vietas, kur bija fakti par druīdu tempļiem, kur varēja uzzināt ko jaunu. Nebija filozofiska, īsti nekas nerezonēja, nelika domāt. Bet kāda psihologa kabineta plauktā redzēja šo grāmatu.
Rasmai patika vēsturiskie fakti, epizode pie Stounhendžas. Kad galvenā varone stāstīja par bērna pieredzi skolā, tas atsauca atmiņā viņas skolas gadus, un Rasma ir priecīga, ka tas vairs nav jāpiedzīvo, tas ir tiešām sarežģīts laiks maza cilvēka dzīvē. Nākamā Ciemupes bibliotēkas lasītāju klubiņa «Dalies priekā» tikšanās 3. martā.
Anotācija:
Gadalaiki nav vienādi. Tie atšķiras cits no cita. Pavasaris un rudens ir pārejas laiks, kad viens stāvoklis pāriet citā, ātrāk vai lēnāk. Vasara parasti ir drudžaina, karstuma un sociālu aktivitāšu laiks, kas nemitīgi mudina izmēģināt ko jaunu. Ziema ir īpašs gadalaiks. Tas ir laiks, kad mēs varam pakāpties soli atpakaļ un atrast vietu, kur darīt visnozīmīgākos darbus. Ziema ir kā sējas laiks, kad zeme tiek uzarta un uzirdināta, lai tajā atkal varētu krist sēkla. Bez ziemas nav arī vasaras. Ziema ieliek pamatus un izlauž ceļu. Vienlaikus ziema un ziemošana ir arī ļoti emocionāls ceļojums.
Grāmata «Ziemošana» ir iejūtīga meditācija par dzīves tukšajiem periodiem, par laiku, kad jāuzmeklē drošs patvērums, lai atgūtos un parūpētos par sevi. Ketrīna Meja neuzkrītoši rāda, kā pārdzīvot šo laiku, apzinoties, ka ziemas un vasaras cilvēka mūžā, gluži tāpat kā gadalaiki, ir dzīves uzplūdi un atplūdi. Šī grāmata ir bieži nesaprasta gadalaika cildinājums un cieņas apliecinājums cilvēka pārsteidzošajai spējai mācīties un attīstīties.