Sestdiena, 20.07.2024 22:14
Ramona, Ritma
Pirmdiena, 9. oktobris, 2023 14:55

Kampaņā “Tīrai Latvijai” skolēni un pirmsskolas vecuma bērni aicināti nodot papīra iepakojumu, makulatūru un izlietotās baterijas

SIA "Zaļā josta"
Kampaņā “Tīrai Latvijai” skolēni un pirmsskolas vecuma bērni aicināti nodot papīra iepakojumu, makulatūru un izlietotās baterijas
Pirmdiena, 9. oktobris, 2023 14:55

Kampaņā “Tīrai Latvijai” skolēni un pirmsskolas vecuma bērni aicināti nodot papīra iepakojumu, makulatūru un izlietotās baterijas

SIA "Zaļā josta"

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, atkritumu apsaimniekotāju “CleanR” un citiem partneriem ir uzsākusi kampaņu “Tīrai Latvijai”, kuras laikā skolēni, pirmsskolas vecuma bērni un viņu ģimenes locekļi izglītības iestādēs tiek aicināti vākt papīra iepakojumu, makulatūru un izlietotās baterijas, informē “Zaļās jostas” vides izglītības vadītāja Aija Caune.

“Neskatoties uz to, ka iedzīvotājiem ir pieejami šķiroto atkritumu konteineri, ir izbūvēti publiskie šķirošanas laukumi un punkti, regulāri tiek organizētas dažādas atkritumu vākšanas akcijas, redzam, ka ar to vien nepietiek, jo atkritumu apjoms, kas ik gadu Latvijā rodas, ir tiešām liels. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka arī izglītības iestādes, skolēni, bērni un viņu ģimenes locekļi ir aktīvi jāiesaista tīrākas Latvijas uzturēšanā, jo tas ir vēl viens efektīvs veids, kā savākt un pārstrādāt vēl vairāk atkritumu, ko paši esam radījuši,” stāsta Caune.

Viņa piebilst, ka kampaņas laikā savāktais papīra iepakojums un makulatūra tiks nodota otrreizējai pārstrādei, tādējādi kļūstot par izejvielu, piemēram, jaunu iepakojumu vai rakstāmpapīra, ekoloģisku mājdzīvnieku pakaišu granulu, siltumizolācijas materiālu ražošanā. Bērni un jaunieši varēs redzēt, kā atkritumi pārtop izmantojamos resursos, jo par katru savākto makulatūras tonnu pretī varēs saņemt pārstrādātu papīru.

Pirmsskolas, vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes aicinātas pieteikties kampaņai no šā gada oktobra līdz 2024. gada 15. martam interneta vietnē www.tirailatvijai.lv. Nododamo atkritumu – bateriju un papīra iepakojuma un makulatūras – vākšanu izglītības iestādēs var uzsākt jau šobrīd un vākt līdz pat nākamā gada 15. martam. Kampaņas “Tīrai Latvijai” rezultāti, tai skaitā uzvarētāji, tiks paziņoti 2024. gada maijā.

Kampaņas laikā tiks organizētas arī dažādas izglītojošās aktivitātes par atkritumu šķirošanu, pārstrādi un vides tīrības saglabāšanu.

Otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņu “Tīrai Latvijai” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, SIA “CleanR”, AS “BAO”, SIA “Līgatnes papīrs”, “Balticfloc”, AS “Latvijas valsts meži”, PS “LAUTUS VIDE”, VEF Rīga.

“Zaļā josta” Latvijas skolēnus un pirmsskolas vecuma bērnus makulatūras vākšanas kampaņā  iesaista jau 21. reizi, bet izlietoto bateriju vākšanā – 17. reizi. Pērn kampaņā “Tīrai Latvijai” iesaistījās 437 izglītības iestādes, savācot gandrīz 636 tonnas makulatūras un nepilnas 42 tonnas bateriju.

Par SIA “Zaļā josta”

“Zaļā josta” ir ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums, kas organizē izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču, elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanu, tādējādi dodot iespēju uzņēmumiem iegūt 100% atbrīvojumu no Dabas resursu nodokļa un parūpēties, lai atkritumi, kas radušies to saimnieciskās darbības rezultātā, tiek savākti, pārstrādāti un nonāktu otrreizējā apritē.