Svētdiena, 16.06.2024 20:44
Justīne, Juta
Otrdiena, 23. maijs, 2023 19:20

Labo darbu darītājus aicina nominēt balvai “Cilvēka izaugsmei”

Ogresnovads.lv
Labo darbu darītājus aicina nominēt balvai “Cilvēka izaugsmei”
Ogresnovads.lv
Otrdiena, 23. maijs, 2023 19:20

Labo darbu darītājus aicina nominēt balvai “Cilvēka izaugsmei”

Ogresnovads.lv

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā līdz 14. jūnijam aicina pieteikt pretendentus balvu konkursam “Cilvēka izaugsmei”. Konkursā jau desmito gadu tiks godināti cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kas ar savu darbu nesavtīgi rūpējas par Latvijas sabiedrības attīstību un cilvēku izaugsmi.

Kā ik gadu, arī šoreiz balvas laureāti saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Asns”, kas ir stilizēta jaunietes figūra, kas simbolizē pavasara saules pamodinātu asnu – trauslu, bet vienlaikus enerģijas piepildītu, kas tiecas augšup pie saules.

“Asns iemieso ideju par to, ka lielu pārmaiņu sākums var sākties ar mazumiņu. Ar šādu motīvu jau desmito gadu tiek rīkots balvu konkurss Cilvēka izaugsmei, jo ticam, ka ikviens mazais solis var būt lielu pārmaiņu sākums, ikviens labais stāsts var vairot labo un būt iedvesma citiem paveikt mazus un lielus varoņdarbus,” balvas ideju skaidro Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Deviņu balvas pastāvēšanas gadu laikā ir godināti 37 balvas “Cilvēka izaugsmei” saņēmēji. Laureātu vidū ir gan privātpersonas, gan uzņēmēji, gan nevalstiskās organizācijas un to pārstāvji. Iepriekšējo balvas saņēmēju vidū ir tādas personības kā kulinārijas blogeris un vairāku labdarības projektu autors Rojs Puķe, ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra LĪNA vadītāja Vita Kalniņa, “TechHub Riga” dibinātājs Andris Bērziņš, Galēnu pamatskolas Direktores vietniece izglītības jomā Anna Kupre, Accenture Latvijas filiāle, biedrība “Integrācija Sabiedrībai” un daudzi citi. Ar visiem konkursa laureātiem iespējams iepazīties konkursa mājaslapā.

Kristofers Robinsons, ASV vēstnieks Latvijā uzsver: “Ikgadējā balva “Cilvēka izaugsmei” parāda Latvijas pilsoniskās sabiedrības vitalitāti. Pilsoniskās sabiedrības organizācijām ir izšķiroša nozīme, lai nodrošinātu, ka mūsu demokrātijas paliek spēcīgas un mūsu iestādes reaģē uz mūsu kopienu vajadzībām.”

Pretendentus balvai iespējams pieteikt četrās kategorijās:

Par sociālo atbildību un filantropiju – par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.

Par izcilu ieguldījumu izglītībā – par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.

Par izcilu ieguldījumu veselībā – par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī par nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.

Par ieguldījumu Latvijas nākotnē – par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 14. jūnijam. Konkursa laureāti tiks godināti apbalvošanas ceremonijā oktobrī. Pretendentus konkursam var pieteikt ikviens interesents elektroniski, aizpildot anketu, kurā iekļauta informācija par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu. Balvas pretendenti ir Latvijas un diasporas cilvēki vai Latvijā reģistrētas uzņēmējsabiedrības, biedrības un nodibinājumi. Pretendentiem iespējams balvai izvirzīt arī pašiem sevi. Foto no pagājušā gada balvas apbalvošanas ceremonijas aplūkojami šeit.

Par balvu “Cilvēka izaugsmei”

Balva tika dibināta 2014. gadā ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību (Human development), atbildot uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, kā, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukums, augsta ienākumu nevienlīdzība, zems iedzīvotāju veselības stāvoklis un augsts bērnu institucionālās aprūpes īpatsvars. Balvas mērķis ir sekmēt iniciatīvas, kas palīdz mazināt nevienlīdzību un veicina cilvēka izaugsmi.

Informāciju sagatavoja Latvijas Pilsoniskā alianse.