Trešdiena, 29.05.2024 06:13
Maksis, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 13. marts, 2023 15:11

Lasītāju klubiņā Ciemupē tiekas lasītāji ar dažādām interesēm un hobijiem

ogresnovads.lv
Lasītāju klubiņā Ciemupē tiekas lasītāji ar dažādām interesēm un hobijiem
Pirmdiena, 13. marts, 2023 15:11

Lasītāju klubiņā Ciemupē tiekas lasītāji ar dažādām interesēm un hobijiem

ogresnovads.lv

6.martā Ciemupes bibliotēkā notika kārtējā lasītāju klubiņa “Dalies priekā”  tikšanās, kurā lasītāji tika iepazīstināti ar jaunāko literatūru un dalījās pārdomās par izlasīto.

Lūk, dažas no jaunākajām grāmatām:

Latviešu diļliteratūrā rakstnieces I. Dimantes, kurai senči nāk no Taurupes, desmitais romāns "Melno kleitu čuksti" un Z. Eniņas "Santjago ceļš. Plāksteris pēdām un sirdij", kurminēts arī Latvijas posms. Kas interesanti - cauri Ciemupei vijas svētceļnieku takas Rīga – Skaistkalne viens no etapiem ar iespēju saņemt Santiago de Camino zīmodziņu Ciemupes Tautas namā!

Nozaru literatūras jaunumos M.B. Lī rokasgrāmata turpmākajiem izšķirošajiem gadiem "Planētas B nav", tajā ir nodaļas par klimatu, pārtiku, enerģiju un novērtējums tam, kas notiek ar Zemes biosfēru un resursiem. Toties "Ukrainas vēsture" iekļauts arī jaunākais vēstures posms līdz Krievijas iebrukumam 2022. gadā. Iepriecināja redzēt un lasīt ciemupieša Agra Purviņa pēcvārdu pie nodaļas par ģenerāli Pēteri Radziņu (ģenerāļa pēcteči dzīvo Ciemupē).

Tikšanās reizē, kā ierasts, arī lasītāji dalījās pārdomās par lasīto, kas parāda, cik dažāda gaume ir klubiņa apmeklētājām, dažas no tēmām: rakstniecība, trīsdesmitgadnieku dzīve, tautība, mīlestība, karš, demence, attiecības ar ģimeni un draugiem. Iespējams, tiešo šo tēmu daudzveidība tikšanās reizēs lasītāju vidū ļauj raisīties interesantām sarunām.

Viena no “Dalies priekā” apmeklētājām atklāja, ka nedēļas nogalē piedalījusies draudzenes grāmatas atvēršanas pasākumā, bet sarunā ar paziņu par lasītāju klubu tika ielūgta apmeklēt vēl vienu, tikai virtuālu.

Savukārt kāda cita lasītāja dalījās priekā par savu hobiju un bija paņēmusi līdzi kladi, kurā, klausoties radio un skatoties TV, pieraksta interesantus izteicienus vai vārdus, tādus kā "Ēdis vai neēdis, galvu augšā!", vai arī "Viņam ir savpats mugurkauls".

Pēc tam, kad lasītāju klubiņa "Dalies priekā" grāmatu jaunumi bija apskatīti un izšķirstīti, vairāki no tiem tika paņemti lasīšanai mājās.

Nākamā “Dalies priekā” tikšanās Ciemupes bibliotēkā notiks 3. aprīlī plkst. 18.30.