Pirmdiena, 27.05.2024 15:23
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Otrdiena, 4. aprīlis, 2023 08:24

Latvijas Televīzijā pirmizrādīs dokumentālo filmu par leģendāro žurnālistu Gunāru Jākobsonu

Latvijas Televīzija
Latvijas Televīzijā pirmizrādīs dokumentālo filmu par leģendāro žurnālistu Gunāru Jākobsonu
Latvijas Televīzijas publicitātes foto
Otrdiena, 4. aprīlis, 2023 08:24

Latvijas Televīzijā pirmizrādīs dokumentālo filmu par leģendāro žurnālistu Gunāru Jākobsonu

Latvijas Televīzija

Latvijas Televīzijā (LTV) š.g. 10. aprīlī pulksten 18.40 LTV1 pirmizrādīs režisores Ināras Kolmanes dokumentālo filmu “Ētera personība Gunārs Jākobsons”, kas vēstīs par leģendārā sporta un kultūras žurnālista personību, kā arī nozīmīgiem pieturpunktiem Latvijas kultūrā un sportā.

“Kurš gan šodien nezina, kas ir Gunārs Jākobsons. Tas arī bija lielākais izaicinājums filmas veidošanā – prast Gunāru atklāt dziļāk un citādāk, kā ierasti esam redzējuši. Nebaidos teikt, ka mūsu filma ir par mīlestību. Mīlestību pret darbu kolēģiem un tuvākajiem. Nebija viegli veidot filmu  par tik pozitīvu cilvēku, kāds ir Gunārs, taču ceru, ka mums tas ir izdevies, un filma uzrunās dažādu paaudžu skatītājus,” pauž filmas režisore Ināra Kolmane.

Filma ir ne tikai stāsts par leģendārā sporta un kultūras žurnālista dzīvi, bet gan vēstījums par  laikmeta nogriezni, kas veidojis Latviju tādu, kādu mēs to redzam šobrīd. Gunārs Jākobsons teic: “Tā nu ir iznācis, ka esmu kalpojis vairākām mūzām – viena no tām, protams, ir sports, ar kuru esmu saistīts ļoti ilgus gadus, tāpat arī esmu bijis diezgan ciešā radošā kontaktā ar mākslas un literatūras uzdevumiem. Atceros “Mikrofona” dziesmu aptaujas laikus, kas tolaik bija notikums ar visas valsts elpu… Šos un citus mirkļus nevar aizmirst – tie manu dzīvi bagātinājuši un bagātinās joprojām.”

Gunāra laikabiedri filmā dalīsies atmiņu stāstos, atklājot ne tikai Gunāra kā žurnālista kvalitātes, bet arī cilvēciskos un personības aspektus. Stāstnieku vidū būs Maestro Raimonds Pauls, dziedātāja Margarita Vilcāne, diriģents Edgars Račevskis, sportists Artūrs Irbe, sporta ārsts Jānis Kvēps, žurnālisti Lia Guļevska, Sandra Glāzupa, Tālis Eipurs un vēl citi savas jomas profesionāļi toreiz un tagad.

Gunārs Jākobsons ir viens no pieredzes bagātākajiem sporta reportieriem pasaulē – komentējis 13 olimpiskās spēles, vairāk nekā 30 pasaules čempionātus hokejā, ilgus gadus komentējis Dziesmu un deju svētkus Latvijas Radio, iedibinājis un vadījis Latvijas Radio raidījumu “Mikrofons” un “Mikrofona” dziesmu aptaujas koncertus, veidojis un vadījis gadskārtējo sarīkojumu “Sporta laureāts”.

Filmu “Ētera personība Gunārs Jākobsons” veidojusi režisore un scenārija autore Ināra Kolmane, scenārija līdzautores Velga Vītola un Līna Rudzone, galvenais operators Uldis Jancis, montāžas režisore Līga Pipare, skaņu režisors Pēteris Pāss, producenti Ināra Kolmane, Jānis Juhņēvičs un Jānis Kļaviņš, izpildproducente Ieva Majore un citi.

Dokumentālā filma “Ētera personība Gunārs Jākobsons” – 2023. gada 10. aprīlī plkst. 18.40 LTV1 un REplay.lv.