Sestdiena, 13.07.2024 21:40
Margarita, Margrieta
Svētdiena, 26. marts, 2023 10:10

Lībiešu mantojuma dienu atzīmē arī Ogrē un Lielvārdē

Leta
Lībiešu mantojuma dienu atzīmē arī Ogrē un Lielvārdē
Svētdiena, 26. marts, 2023 10:10

Lībiešu mantojuma dienu atzīmē arī Ogrē un Lielvārdē

Leta

Novadi, kuros savulaik mituši lībieši, šodien izcels savas lībiskās saknes, atzīmējot Lībiešu mantojuma dienu, informē Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūta direktors Valts Ernštreits.

Šajā dienā daudzviet Latvijā būs redzami lībiešu karogi, ēkas iegaismosies lībiešu krāsās un būs dzirdama putnu modināšanas dziesma, kas lībiešu tautas kalendārā ieskandina jaunu gadu.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika norāda, ka lībiskās kopienas unikālais mantojums atrodams ne vien Kurzemē, bet arī citās Latvijas vietās, kur pirms daudziem gadsimtiem dzīvojuši lībieši, - Siguldā, Straupē, Limbažos, pie Burtnieka ezera, Rīgā, Ogrē, Lielvārdē.

"Parādot novadu lībisko piederību, ar lībiešu karogiem tiks rotātas iestāžu ēkas, cilvēku mājas, lībiešu krāsās rotāsies gan Latvijas Nacionālā bibliotēka, gan Rīgas Dome, gan Siguldas tilts pār Gauju, gan koncertzāle "Latvija" Ventspilī, un lībiešu putnu modināšanas dziesma skanēs no Aizkraukles pilskalna līdz Kolkas ragam un no Ainažiem līdz Doma laukumam Rīgā," norāda Ernštreits.

Patlaban pieteiktie pasākumi un vietas, kuras tiks rotātas ar lībiešu karogu, atzīmētas kartē, kas atrodama vietnē libiesugads.lv.

LU Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo kultūras centru 2023.gadu ir pasludinājis par Lībiešu mantojuma gadu. Tā nolūks ir pievērst uzmanību Latvijas lībiskajām saknēm. Gads noris kā atsevišķu pasākumu un iniciatīvu kopums, kuru apzināšanu un apvienošanu kopīgā ciklā veic LU Lībiešu institūts.