Jaunieši pēc nodarbībām dalījās ar savām domām un vērtējumu par dzirdēto – “ļoti izzinoši, noderīgi un interesanti”. Kā galveno ieguvumu no nodarbībām jaunieši min apgūtās praktiskās metodes stresa pārvarēšanai, lai nerastos vēlme uzpīpēt vai uzsākt citu apreibinošu vielu vai ierīču nekontrolējami ilgu lietošanu. Jaunieši labprāt iesaistījās sarunā ar lektorēm par sev interesējošiem jautājumiem, kurus visbiežāk ir neērti pajautāt vecākiem vai pedagogiem.
Dienas noslēgumā lektores Diāna un Inga vadīja nodarbību arī skolēnu vecākiem, lai viņi spētu savlaicīgi atpazīt signālus, kas liecina par augstu trauksmes līmeni bērnam, ar kuru viņš vairs netiek galā, un pastāv risks sākt vielu lietošanu.
Vecāki pēc nodarbības atzina, ka tagad labāk saprot atkarību veidošanās procesu, savu lomu tās novēršanā, kā arī nepieciešamību būt klātesošiem bērnu dzīves norisēs, pat ja jaunietis demonstrē nevēlēšanos komunicēt ar vecākiem. Kā ieguvumu vecāki min iegūtās zināšanas par to, kurā brīdī jākļūst sevišķi vērīgiem, lai savlaicīgi pamanītu iespējamu atkarības veidošanos.
Nodarbības notika ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu projektu konkursa „Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam” (“R.A.D.I. – Ogres novadam”) ietvaros.
Informāciju sagatavoja biedrība “Iespēju ceļi”