Piektdiena, 19.04.2024 02:27
Fanija, Vēsma
Trešdiena, 22. februāris, 2023 17:00

Liepājas teātris Ogrē rādīs iestudējumu "Biogrāfija. Spēle"

Liepājas teātris
Liepājas teātris Ogrē rādīs iestudējumu "Biogrāfija. Spēle"
Trešdiena, 22. februāris, 2023 17:00

Liepājas teātris Ogrē rādīs iestudējumu "Biogrāfija. Spēle"

Liepājas teātris

15. martā Liepājas teātris dosies uz Ogri, lai skatītājiem piedāvātu noskatīties traģikomēdiju "Biogrāfija. Spēle" Valtera Sīļa režijā. Izrādi būs iespējams noskatīties Ogres novada Kultūras centrā plkst. 19.00.

Lugas oriģinālā versija sarakstīta 1968. gadā, arī izrādes darbība norisinās 60. gados.


Ko Tu darītu, ja Tev būtu iespēja nodzīvot savu dzīvi vēlreiz? Vai Tu paliktu kopā ar savu pirmo mīlestību? Vai aizbrauktu dzīvot uz citu valsti? Vai Tu iesaistītos politikā un mēģinātu izmainīt ne tikai savu, bet arī visas valsts dzīvi? Vai Tu būtu drosmīgāks, atjautīgs, laimīgāks? Bet varbūt Tu gribētu nodzīvot savu dzīvi vēlreiz tieši tāpat kā pirmajā reizē? Šie ir tie jautājumi, uz kuriem Hannesam Kīrmanim ir jāmēģina atbildēt, jo viņam ir iespēja atgriezties jebkurā savas dzīves punktā un sākt dzīvi no jauna.


"Šis ir gana klasisks fantastikas stāsta sižets, taču Maksa Friša lugai ar fantastiku ir visai maza saikne. Tā ir drīzāk teatrāla spēle par kāda cilvēka dzīvi," stāsta režisors Valters Sīlis. "Darbs ir veidots tā, lai atgriešanas kādā dzīves punktā vairāk atgādinātu teātra mēģinājumu procesu, kurā katra aina tiek mēģināta un mēģināta vairākas reizes, līdz tiek atrasta adekvātākā ainas versija, kas nonāk pie skatītājiem. Darbs nav par ceļošanu laikā, bet gan par iespēju atskatīties un analizēt savu dzīvi. Tieši šis balanss starp reālismu lugas varoņu attiecībās un darba formu, kura pārkāpj reālistiskas dramatiskas lugas robežas, ir interesants izaicinājums darba iestudēšanas procesā. Šī savdabīgā forma – sadiegta kopā ar emocionāli iedarbīgu stāstu – padara to aizraujošu, lai iestudētu arī mūsdienās," viņš papildina.


Izrādē piedalās aktieri – Rolands Beķeris, Anete Berķe, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš un Madara Kalna. Kopā ar režisoru izrādi veidojuši arī mākslinieks Uģis Bērziņš un gaismu mākslinieks Toms Streilis.


Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv