Ceturtdiena, 25.07.2024 07:30
Jēkabs, Žaklīna
Otrdiena, 13. septembris, 2022 15:05

Madlienas mūzikas un mākslas skolā papildināta materiāli tehniskā bāze

ogresnovads.lv
Madlienas mūzikas un mākslas skolā papildināta materiāli tehniskā bāze
Otrdiena, 13. septembris, 2022 15:05

Madlienas mūzikas un mākslas skolā papildināta materiāli tehniskā bāze

ogresnovads.lv

2022. gadā Kārļa Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolā īstenoti divi Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītie projekti par kopējo summu 1349 eiro. 

Mūzikas nodaļā finansējums 499 eiro apmērā saņemts projektam „Pikolo flautas iegāde Kārļa Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolai”. Iegādātā pikolo flauta uzlabos mācību procesa kvalitāti profesionālās ievirzes izglītības programmā „Pūšaminstrumentu spēle - Flautas spēle”, papildinās skolas materiāli tehnisko bāzi ar mazāko mūzikas instrumentu, mūsdienīgu pikolo flautas modeli, daudzveidīgākai mācību procesa nodrošināšanai, rosinās audzēkņu interesi par flautu “ģimenes” daudzveidību, bagātinās flautu ansambļa skanējumu un audzēkņi tiks sagatavoti muzicēšanai orķestrī.

Mākslas nodaļā projekta „Atbalsta tehnoloģiju nodrošināšana K.Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolā” īstenošanas rezultātā pilnveidota skolas materiāli tehniskā bāze par 850 eiro. Iegādātas 8 grafiskās zīmēšanas planšetes un 4 LED gaismas paliktņi. Tas ir būtisks ieguvums - audzēkņi iegūs jaunas prasmes un zināšanas darbā ar digitālo zīmēšanas rīku un tā iespējām. Būs ieviesta jauna mākslas darbu radīšanas tehnika, kuru veiksmīgi varēs integrēt arī jau esošajās. LED gaismas paliktņi ļaus skices pārneses procesu veikt visu vecumu mākslas nodaļas audzēkņiem. Šo darba procesu audzēkņi varēs veikt patstāvīgi, kvalitatīvi, pārredzami, saprotami un viegli. Audzēkņiem būs iespēja mācīties animāciju - pārzīmēt vienu un to pašu zīmējumu, katrā nākamajā reizē tikai nedaudz izmainot kāda objekta aprises, lai rezultātā taptu kustība. Digitālā jaunrade ir padarīta vienkārša. Skicēt, zīmēt un rediģēt fotoattēlus, izmantojot dabiskas pildspalvas pieredzi. Kas var būt vēl vienkāršāk? Audzēkņiem būs prieks mācīties un strādāt!