Piektdiena, 19.07.2024 06:01
Digna, Jautrīte, Kamila
Otrdiena, 25. oktobris, 2022 12:30

Mirdzas Oškalnes stipendiju saņem Alise Skudra no Ogres

ogresnovads.lv
Mirdzas Oškalnes stipendiju saņem Alise Skudra no Ogres
Otrdiena, 25. oktobris, 2022 12:30

Mirdzas Oškalnes stipendiju saņem Alise Skudra no Ogres

ogresnovads.lv

Jau četrpadsmito reizi svinīgā ceremonijā tika godināti Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte - LLU) Attīstības fonda stipendiāti, kuri sevi pierādījuši kā mērķtiecīgus un sociāli aktīvus jauniešus.

2022./2023. gada rudens semestrī stipendiju apliecības tika pasniegtas 13 studējošajiem 12 LBTU Attīstības fonda stipendiju programmās, tostarp Veterinārmedicīnas fakultātes 2. līmeņa profesionālā studiju programmas “Vaterinārmedicīna” 6. kursa studentei, ogrēnietei Alisei Skudrai.


Svinīgajā ceremonijā stipendiātus uzrunāja LBTU studiju prorektors Aigars Laizāns: “Jūs esiet tie, kuru ieguldītais darbs ir ieguvis visaugstāko novērtējumu. Taču stipendijas uzliek dubultu pienākumu, kas virza nākotnes virzienā un pieprasa atbildību pret iepriekšējiem, kā arī nākamajiem stipendiātiem. Tagad jums ir laiks mazliet ievilkt elpu un atgūt ieguldītos spēkus jaunu mērķu sasniegšanai. Novēlu, lai šīs stipendijas sniedz jums atbalstu nākotnes plānu īstenošanā!"


Mirdzas Oškalnes stipendija dibināta, lai finansiāli atbalstītu universitātē studējošos, kuri ir aktīvi studijās, pētniecībā un sabiedriskajās aktivitātēs. Un šogad par šīs stipendijas laureāti kļuva Alise Skudra, kura saņem 1500 eiro kā vienreizēju izmaksu.


Studente līdz šim jau ir iesaistījusies dažādos zinātniskos projektos fakultātes ietvaros, kas saistīti ar Covid-19 izplatību Latvijas patversmju kaķu populācijā, gan citos veterinārmedicīnas nozares pētījumos. Tāpat arī ir uzsākusi darbu pie studiju noslēguma darba izstrādes par subakūtas leptosirozes sastopamību divās Latvijas klīnikās.


“Viņa studiju laikā ir pierādījusi sevi kā aktīvu, pozitīvu, komunikablu un centīgu studenti, kura vienmēr izrāda iniciatīvu iesaistīties dažādos projektos, zinātniskajā darbībā un fakultātes studējošo dzīvē. Studente vairākus studiju gadus ir aizvadījusi kā aktīvs Veterinārmedicīnas fakultātes studējošo pašpārvaldes biedrs, turklāt divus no tiem bija arī pašpārvaldes vadītāja. Šajā laikā būtiski palīdzējusi studentu ikdienas gaitās un ārpus tām. Alise arī piedalās dažādu akadēmisku jautājumu risināšanā personīgi un arī kā fakultātes domes locekle. Viņu kodolīgi raksturoju - zinātkāra, aktīva studente un ar lieliskām komunikācijas prasmēm,” par Alisi stāsta Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Kaspars Kovaļenko.


A.Skudra atklāj, ka Mirdzas Oškalnes stipendijai pieteicās, jo līdz ar strauju studiju noslēgumu tuvojās arī diplomdarba rakstīšanas laiks un finansiālais aspekts ir ļoti būtisks visos pētījumos. “Savu studiju nobeiguma darbā pētu bīstamas zoonotiskas infekcijas, Leptospirozes, izplatību Latvijā, tādējādi uzlabojot dzīvnieku un cilvēku drošību un veselību nākotnē. Šīs stipendijas iegūšana mani ļoti iepriecināja, un es ieteiktu visiem skolēniem un studentiem izmantot šādas lieliskas iespējas, kas mums ir sniegtas, tādējādi iesaistoties zinātniskajā darbībā un veicinot tās attīstību Latvijā,” aicina A. Skudra.