Pirmdiena, 17.06.2024 15:50
Artis, Artūrs
Otrdiena, 2. maijs, 2023 18:34

Mūžībā devusies Taurupes pamatskolas direktore Lonija Pušmucāne

Ogresnovads.lv
Mūžībā devusies Taurupes pamatskolas direktore Lonija Pušmucāne
Ogresnovads.lv
Otrdiena, 2. maijs, 2023 18:34

Mūžībā devusies Taurupes pamatskolas direktore Lonija Pušmucāne

Ogresnovads.lv

"Pavasara ziedi sniedz mūža atvadas ar lielisku entuziasmu un optimismu apveltītajai, skolēnu mīlētajai, kolēģu cienītajai direktorei un skolotājai Lonijai Pušmucānei."
Pirms 73 gadiem laukstrādnieku ģimenē piedzima Lonija. Vecāku mīlestība un gādība ieskāva meiteni, un ģimenē iegūtās vērtības viņu pavadīja visas dzīves garumā. Skolas gaitas Lonija uzsāka un atestātu par vidējo izglītību ieguva Atašienes vidusskolā, kur Lonija pārējo skolēnu vidū izcēlās ne tikai kā apzinīga skolniece, bet arī kā aktīva sportiste. Par profesijas izvēli šaubu nebija – vidusskolas laikā iedvesmu aicinājumam kļūt par skolotāju stiprināja ne viens vien pedagogs. Daugavpils Pedagoģiskais institūts bija nākamais solis jaunības nodomu ceļā.

1973. gads - pirmā lappuse patstāvīgo skolotājas darba gaitu stāstā, kas jauno un apņēmīgo, savās zināšanās dalīties alkstošo skolotāju aizveda uz Ogres rajona Meņģeles pamatskolu. Pusgadsimtu sava darbīgā mūža Lonija veltījusi ne tikai Meņģelei un meņģeliešiem. Ķīmijas gudrībās skoloti arī Taurupes un Mazozolu jaunieši. Ķīmija viņas sniegumā ikvienam kā no tāla kosmosa kļuva tuva un izprotama. Pedagoga amats, māksla vienmēr prasīja daudz izturības, sirds gudrības un mīlestības.

Kopš 1978. gada desmit gadu garumā jaunā skolotāja uzņēmās arī mācību pārzines pienākumus Meņģeles skolā. Tautas frontes, Atmodas laiks iezīmējās ar atkāpi no pedagoģiskā darba – sešus gadus Lonija bija sirdsgudra un darbīga ciema padomes priekšsēdētāja Meņģeles pagasta Ogreslīčos. 1994. gadā Lonija piekrita vadīt Meņģeles pamatskolu, bet 2008. gadā - Taurupes vidusskolu, vēlāk pārņemot reorganizētās skolas vadību.

Kolēģi Loniju atcerēsies kā optimistisku, mērķtiecīgu un punktuālu cilvēku. Ja kādreiz šķita, ka kādai problēmai nav risinājuma, atlika tikai aprunāties ar Loniju. Viņa vienmēr prata atrast izeju arī no visgrūtākajām situācijām, vienmēr izpalīdzīga un sirsnīga, allaž sniedza palīdzīgu roku.

Taurupes pamatskolas kolektīvs ar visgaišākajām atmiņām atvadās no atsaucīgās, sirsnīgās kolēģes un reizē ar Ogres novada pašvaldībU izsaka līdzjūtību L.Pušmucānes tuviniekiem.

Atvadīšanās no Skolotājas Lonijas Pušmucānes notiks 6. maijā plkst.12.00 Aizkraukles pagasta kapos.