Otrdiena, 25.06.2024 14:03
Maiga, Milija
Pirmdiena, 20. marts, 2023 07:02

Nometne "Daugavas stāsti 2023" atkal atgriežas Ogrē

Attīstības un inovāciju mācību centrs
Nometne "Daugavas stāsti 2023" atkal atgriežas Ogrē
Pirmdiena, 20. marts, 2023 07:02

Nometne "Daugavas stāsti 2023" atkal atgriežas Ogrē

Attīstības un inovāciju mācību centrs

Ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no 2023. gada 30. jūlija līdz 4. augustam Ogrē notiks diennakts nometne "Daugavas stāsti 2023", kas tiek rīkota, lai stiprinātu diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju.

Šis ir "Daugavas stāstu" jubilejas gads. Nometne notiks jau piekto reizi un pēc dažu gadu pārtraukuma un nometnēm Aizkrauklē un Dignājā tā atkal atgriežas Ogrē. Nometnē gaidīsim 33 bērnus un jauniešus vecumā no 8 – 14 gadiem, tajā skaitā 26 ārzemju latviešus no Itālijas, Šveices, Grieķijas, Spānijas, Vācijas un 7 Rēzeknes novada pašvaldības ieteiktus un atbalstītus dalībniekus.


Draugi. Domas. Darbi. Dziesmas. Dizains. Dzīve! - Tas būs šīs vasaras Daugavas stāsts, ko piedāvājam piedzīvot un kopā izstāstīt gleznainajos Daugavas un Ogres upes krastos un aktivitātēs, kas norisināsies Ogres tehnikuma mājīgajās telpās.


Nometnē kopā radīsim stāstu, kura iesākums būs mūsos pašos, ieceres papildinās romantiski izaicinošie Zilie kalni un piedzīvojums kokos - Milžu taka, krāsas un apjomu dos dizaina nodarbības, ideju ātrums un sacensību gars attīstīsies LEGO robotikas darbnīcā un sportiskajās aktivitātēs. Bet valodas un domu lidojumu raisīsim latviešu valodas un tradīciju darbnīcā, kā arī iepazīstot Ogres pilsētu un dodoties ekskursijā uz Gaismas pili Rīgā.
Dienvideiropā un Latvijā pārbaudīta nometnes darba grupa piedāvā 6 intensīvi piepildītas dienas, dzīvojot Ogres tehnikumā un darbojoties dažādās jomās un aktivitātēs uz vietas, tuvākajā apkārtnē un Rīgā. Šoreiz pēc ilgāka pārtraukuma atkal piedāvājumā LEGO robotika, būs arī kokapstrādes darbnīca un, protams, visu gaidītā nakts trase!


Nometnes noslēgumā gaidīsim ciemos vecākus un draugus, lai visiem jums izstāstītu šīs vasaras Daugavas stāstu!


Projektu īsteno biedrība "Attīstības un inovāciju mācību centrs". Sadarbības partneri: Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība ALISI, biedrība "Latviešu draugu kopa Atēnās", Spānijas biedrība “LeLat”, Latviešu kultūras biedrība “Saime” Štutgartē Vācijā. Nometnes vadītāja ir Ilze Atardo. Plašāka informācija par nometni pieejama šeit:

Diasporas sadarbības partneriem iespēja pieteikt bērnus nometnei līdz 1.aprīlim, rakstot uz e-pastu: (Papildus uzziņām iespējams zvanīt: +393668913001). Pēc tam uz brīvajām vietām būs atklāta pieteikšanās jebkuram diasporas bērnam atbilstošā vecumā. Dalībniekus no Latvijas nometnei iesaka Rēzeknes novada pašvaldība. Dalība bērniem nometnē bez maksas. Lūgums ņemt vērā, ka viens bērns gada laikā var piedalīties vienā Sabiedrības integrācijas fonda finansētā nometnē.


Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Papildus nometni “Daugavas stāsti 2023” atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība un SIA "Fazer Latvia".