Piektdiena, 19.04.2024 01:27
Fanija, Vēsma
Piektdiena, 11. augusts, 2023 17:53

Ogrē noris Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas konference (foto)

Ogresnovads.lv
Ogrē noris Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas konference (foto)
Foto - www.ogresnovads.lv
Piektdiena, 11. augusts, 2023 17:53

Ogrē noris Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas konference (foto)

Ogresnovads.lv

11.augustā Ogres Centrālajā bibliotēkā notiek Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Vidzemes nodaļas 23.saiets – konference “Cilvēks – bibliotekārs, bibliotēkas lietotājs, iedzīvotājs”. Konferenci atklāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, kurš pastāstīja par Ogres Centrālās bibliotēkas ēkas būvniecības projektu un veiksmīgo dažādo pakalpojumu ieviešanu šajā ēkā.

“Mūsdienās bibliotēkas vairs nav vietas, kur cilvēki tikai atnes vai saņem grāmatas. Tās ir vietas, kur cilvēki satiekas, komunicē, kur notiek konferences un citi pasākumi. Bibliotēkas arī veido katras pilsētas, pagasta identitāti,” atzina G.Sīviņš, piebilstot, ka bibliotekāri veic milzīgu darbu. “Jūs esat cilvēks orķestris, kurš spēj sniegt atbalstu katram apmeklētājam: kādam vajag tikai aprunāties, emocionālu atbalstu, kādam – ieteikt grāmatu, kādam šī ir vienīgā vieta, kur aiziet un sastapt cilvēkus. Paldies jums par darbu, ko darāt. Mēs lepojamies ar savu bibliotēku un bibliotekāriem. Uzskatām, ka mūsējie ir vislabākie, un ticu, ka jūs katrs savā darba vietā par saviem kolēģiem varat pateikt to pašu,” sacīja G.Sīviņš.

Konferences dalībniekus uzrunāja arī Ogres Centrālās bibliotēkas direktore Jautrīte Mežjāne, kura atzina, ka plašais apmeklētāju pulks liecina par vēlmi satikties, dalīties pieredzē, smelt idejas, būt līdzās. Bibliotēkas direktore atklāja, ka kopā ar kolēģiem no Latvijas Bibliotekāru biedrības ir sagatavota plaša un saturīga programma, lai katrs no tās apmeklētājiem gūtu sev kādu pērli, tomēr, kā atzina J.Mežjāne, visvērtīgākās “pērles” tomēr ir cilvēks cilvēkam.

Uzmundrinājuma vārdus bibliotekāriem vēlēja arī LBB valdes priekšsēdētāja Rūta Bokta un LBB Vidzemes nodaļas Ogres reģiona grupas pārstāve un Ciemupes bibliotēkas vadītāja Liene Kainaize, kā arī Olga Kronberga, LBB Vidzemes nodaļas vadītāja. O.Kronberga atklāja, ka LBB Vidzemes nodaļas saiets pirmo reizi notika 1999.gadā un 22 gadus pēc kārtas, bet pēdējo reizi – 2019.gadā Gulbenē, tāpēc šogad, pēc četru gadu pārtraukuma, satikšanās prieks klātienē ir vēl jo lielāks.

Konferencē uzstājās “Accenture Baltics” pārstāve Zanda Arnava, kura runāja par elastību un labbūtību darba vietā un ikviena cilvēka dzīvē. Ieskatu bibliotekāru aktuālajās kompetencēs sniedza Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kompetenču attīstības centra pārstāve Viktorija Gramakova. Konferences laikā notika LBB Vidzemes nodaļas kopsapulce, Ogres Centrālās bibliotēkas speciālisti dalījās pieredzē, kas saistīta ar izaicinošāko bibliotēkas lietotāju paaudzi – bērniem un jauniešiem, kā arī par darba pieredzi mobilajā bibliotēkā jeb bibliobusā. Konferences noslēgumā – par izaicinājumiem un iespējām bibliotēkas darbā nākotnē, kā arī ikvienam konferences dalībniekam bija iespēja piedalīties “Manas garšas” meistarklasē “Veido pats savas dzīves garšu”, no dažādām garšvielām pagatavojot sirdij tuvāko maisījumu.