Pirmdiena, 22.04.2024 16:04
Armanda, Armands
Otrdiena, 14. marts, 2023 10:08

Ogrē norisinājies jauniešu uzņēmējdarbības ideju hakatons

ogresnovads.lv
Ogrē norisinājies jauniešu uzņēmējdarbības ideju hakatons
Otrdiena, 14. marts, 2023 10:08

Ogrē norisinājies jauniešu uzņēmējdarbības ideju hakatons

ogresnovads.lv

Ogres novada Jauniešu mājā 7. un 8. martā notika jauniešu uzņēmējdarbības ideju hakatons “Metaverse: tehnoloģijas nojauc robežas”, kurā piedalījās jaunieši no dažādām Ogres novada izglītības iestādēm.

Atklājot pasākumu, dalībniekus uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, novēlot šajās divās dienās iegūt daudz labu atziņu un novērtēt, ka vislielākā vērtība ir savstarpējā tiešā komunikācija, ko tehnoloģijas nevar aizstāt. Klātesošos sveica arī Vidzemes plānošanas reģiona Tūrisma eksperte Ilze Liepa, norādot, ka šis ir trešais Vidzemes plānošanas reģiona rīkotais hakatons un ir liels prieks par tik lielo atsaucību.

Hakatonā jaunieši no Ogres Tehnikuma, Ogres Valsts ģimnāzijas un Jaunogres vidusskolas komandu ietvaros ģenerēja idejas, ko mēs varētu darīt šobrīd, lai varētu labāk dzīvot nākotnē. Idejas attīstīt palīdzēja arī vairāki mentori.

Pirmajā dienā tika ģenerētas, attīstītas un testētas idejas, bet otrajā – jaunieši tās prezentēja žūrijai, ko veidoja Vidzemes uzņēmējdarbības centra Inovāciju brokere - uzņēmējdarbības konsultante Rita Sprindžuka, SIA “Cita telpa” veidotājs Normunds Skrebelis un Ogres novada pašvaldības speciālists sadarbības jautājumos ar uzņēmējiem Nauris Vējonis. Labākās komandas saņēma balvas no Ogres novada pašvaldības un Vidzemes uzņēmējdarbības centra.

Iepazīsties ar jauniešu idejām un rezultātiem iespējams Jauniešiem Ogres novadā facebook kontā.

Hakatona mērķis ir rosināt ilgtspējīgas biznesa idejas nākotnes koprades telpai, kas uzlabos dzīves kvalitāti mājsaimniecībās, produktivitāti tautsaimniecības nozarēs, sasniegumus izglītībā un uzņēmējdarbībā - jauniešu radītas, prototipētas un testētas biznesa idejas – kādas tehnoloģijas jau šobrīd eksistē un kas vēl nepieciešams, lai veidotu labāku dzīves un darba vidi iedzīvotājiem. Hakatoni jauniešiem ir iespēja izmērīt savu radošuma līmeni un apgūt metodes radošuma un sadarbības attīstīšanai.

Latviešu valodā metaverss nozīmē virtuālās realitātes telpa, kurā lietotāji var mijiedarboties ar virtuālo vidi un citiem lietotājiem.

Pasākumu rīkoja Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar biedrību „Zināšanu un inovācijas sabiedrība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros un tas tiek īstenots Vietējās attīstības, nabadzības mazināšanas un kultūras sadarbības programmā, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

Fotogalerija šeit: