Sestdiena, 18.05.2024 09:54
Ēriks, Inese, Inesis
Piektdiena, 5. aprīlis, 2024 12:22

Ogrē notiks diennakts nometne diasporas bērniem un jauniešiem

Ogrē notiks diennakts nometne diasporas bērniem un jauniešiem
Piektdiena, 5. aprīlis, 2024 12:22

Ogrē notiks diennakts nometne diasporas bērniem un jauniešiem

No 2024. gada 29. jūlija līdz 4. augustam Ogrē notiks diennakts nometne “Daugavas stāsti 2024”, kas tiek rīkota, lai stiprinātu diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju. Nometne notiks jau sesto reizi un tajā piedalīsies 33 bērni un jaunieši vecumā no 7 – 15 gadiem. Tradicionālajiem sadarbības partneriem - biedrībām no Itālijas, Grieķijas, Vācijas, Spānijas un Šveices šogad piepulcējušies dalībnieki no ASV, Francijas un Horvātijas. Latviju nometnē pārstāvēs 7 jaunieši no Venstpils, kurus iesaka un dalību atbalsta Ventspils izglītības pārvalde.

Nometnes programmā paredzētas latvisko tradīciju stundas ar dziesmām un dančiem, Ogres pilsētas viedās bibliotēkas apmeklējums, Ogres tehnikuma iepazīšana, kokakpstrādes un mašīnizšūšanas nodarbības un visu iemīļotā robotika. Dosimies pārgājienā pa Ogri un apmeklēsim SIA “Smart Aereo”, kurā ražo magabarīta lidmašīnas, mācību ekskursijā iepazīsim interesantas vietas Rīgā.

Nometne dos iespēju bērniem un jauniešiem 7 dienās nostiprināt attālinātās un ikmēneša nodarbībās mītnes zemēs apgūto, ieraudzīt Latviju klātienē esot vienaudžu vidū, iepazīt jaunus un zināmus draugus intensīvā saskarsmē, pilnveidot sadarbības prasmes pārgājienā un komandu sacensībās. 2023. gada nometnē pietrūka dienu, lai realizētu visas Ogres piedāvātās iespējas, tādēļ šogad programma būs mainīta, lai būtu interesanti arī tiem, kuri no jauna piedalīsies “Daugavas stāstos”.

Vakara pasākumos un radošajās darbnīcās tiks veicināta radoša pašizpausme, pašapziņas veidošanās, ļaujot jauniešiem pašiem veidot viņu interesēm atbilstošus pasākumus un norises. Turpinot nometnes tradīciju, diasporas bērni un jaunieši interaktīvā veidā iepazīsDaugavu un tās tuvumā esošos dabas un kultūras objektus, vienlaikus stiprinot latviešu valodas un tradīciju apguvi un latviskās identitātes un piederības veidošanos.

Mūsu dzīve arvien vairāk saistīta ar tehnoloģijām, STEAM zināšanu un prasmju nepieciešamību un dažādiem izaicinājumiem nākotnes karjerā. Gan Latvijas, gan diasporas jauniešiem priekšā grūtā profesijas izvēle. Ogres tehnikums – tā ir mācību iestāde , kurā lieliskos apstākļos ir var apgūt mūsdienīgas profesijas, kas saistītas ar kokapstrādi, tehnoloģijām, dizainu un viesu uzņemšanu. Tādēļ sadarbībā ar tehnikuma mācībspēkiem šoreiz īpaša uzmanība tiks virzīta uz jauniešu tālākās karjeras iespējamu saistīšanu ar Latviju. Tam palīdzēs gan mācību ekskursija, gan nodarbības kokapstrādes un dizaina klasēs.

Nometnes vadītāja Ilze Atardo ar iepriekš pārbaudīto komandu šajā nometnē līdzsvaroti, savstarpēji integrēti un pozitīvā gaisotnē piedāvās vērtības, ko uzskata par svarīgām mūsdienīgā latviskā izglītībā. Tās ir – nacionālā piederība (valoda, folklora, tradīcijas, vēsture), tehnoloģiju pratība (LEGO robotika, kokapstrāde, mašīnizšūšana), radošums (mākslas un dizaina nodarbības) un veselīgs dzīvesveids (sports un aktīvā atpūta dabā).

Nometnes noslēgumā dalībnieki gaidīsciemos vecākus un draugus, lai visiem izstāstītu šīs vasaras Daugavas stāstu!

Projektu īsteno biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs”. Sadarbības partneri: Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība ALISI, biedrība “Latviešu draugu kopa Atēnās”, Spānijas biedrība “LeLat”, Latviešu kultūras biedrība “Saime” Štutgartē Vācijā.

Plašāka informācija par nometni pieejama: https://daugavasstasti.wordpress.com/