Piektdiena, 19.04.2024 04:16
Fanija, Vēsma
Ceturtdiena, 25. augusts, 2022 13:14

Ogrē ukraiņu skolēni apgūst latviešu valodu

ogresnovads.lv
Ogrē ukraiņu skolēni apgūst latviešu valodu
Ceturtdiena, 25. augusts, 2022 13:14

Ogrē ukraiņu skolēni apgūst latviešu valodu

ogresnovads.lv

Lai sagatavotos jaunajam mācību gadam un vieglāk integrētos mācību procesā, Ogrē līdz pat 31.augustam 29 ukraiņu skolēni apgūst latviešu valodu Ogres novada Izglītības pārvaldes organizētajās apmācībās.

Ogres novada Izglītības pārvaldes izglītības projektu vadītāja Laura Priedīte informē, ka apmācībām pieteikušies skolēni no 6 līdz 17 gadu vecumam ar dažādu zināšanu līmeni. Izvērtējot ukraiņu skolēnu atšķirīgo valodas zināšanu līmeni un vajadzības, tika izveidotas 3 grupas, kas ļoti atvieglo mācību procesu un ļauj mācību programmu pielāgot katram skolēnam. Pārsvarā latviešu valodu apmācībās apgūst pamatskolas posma skolēni.

“Mācību process notiek latviešu valodā. Ukraiņu skolēni ir mērķtiecīgi, apzinīgi pilda uzdotos mājasdarbus un ir redzams, ka vēlas apgūt latviešu valodu. Pirmie rezultāti jau redzami – uzlabojas klausīšanās prasmes, pieaug vārdu krājums. Mazākie skolēni valodu iepazīst caur dažādām rotaļām. Katram skolēnam tiek meklēta individuāla pieeja, lai atvieglotu valodas apguvi un iekļaušanos mācību procesā,” stāsta L.Priedīte, piebilstot, ka skolēnu vecāki ir pateicīgi par doto iespēju un aktīvi atbalsta savus bērnus mācību procesā.