Otrdiena, 23.07.2024 02:17
Magda, Magdalēna, Magone, Mērija
Piektdiena, 21. jūnijs, 2024 11:39

Ogrēniete izveido mājmācības grāmatas par latvju tautasdziesmām

Ogresnovads.lv
Ogrēniete izveido mājmācības grāmatas par latvju tautasdziesmām
Foto - www.ogresnovads.lv
Piektdiena, 21. jūnijs, 2024 11:39

Ogrēniete izveido mājmācības grāmatas par latvju tautasdziesmām

Ogresnovads.lv

“Jāņa un Saules dziesmas” un “Vilcēns RaDa un Saules muzikālā skola” ir mājmācības grāmatas, ko izveidojusi ogrēniete un latviskās dzīvesziņas kopas “Silavoti” dalībniece Ida Aiga Kronberga. To mērķis ir caur latvju dainām iepazīt mūsu tautas pamatvērtības, apgūt tās un izmantot ikdienā.

Ideju izveidot grāmatas rosinājis I. A. Kronbergas mazdēls, kurš lūdzis nodziedāt latviskās dzīvesziņas kopas “Silavoti” dziesmu par vanadziņu, bet viņa to nav zinājusi. I. A. Kronberga šo dziesmu atradusi, un tā tika iekļauta pirmajā šāda veida mājmācību grāmatu komplektā. Vēlāk mazdēls lūdzis atskaņot arī citas dziesmas, un tapušas šīs grāmatas, kurās galvenais akcents likts uz ģimeni, lai parādītu, cik tā ir svarīga.

Idejas pamatā ir latviskās dzīvesziņas kopas “Silavoti” izstrādātā autorprogramma "Tu+Es=Latvija". Tā ir interaktīva gan izbraukuma, gan audiāla, gan mājmācības apmācību programma pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem, vecākiem un vecvecākiem darbam ar bērniem. Dainas tiek iepazītas bērniem saprotamā rotaļas veidā, dziedot, izdejojot, spēlējot mūzikas instrumentus, ritmizējot. Grāmatas ir unikālas, jo tās var ne tikai izlasīt, bet, noskanējot QR kodus, var noklausīties pasakas, dziesmas, kā arī noskatīties rotaļas. Ar grāmatām var daudz ko arī apgūt, piemēram, matemātiku.

Mājmācības grāmatas tiks nodotas Ogres novada bibliotēkām, pirmsskolas izglītības iestādēm, kā arī dāvinātas jaundzimušajiem Ogres rajona slimnīcā. 

Par grāmatu tapšanu vairāk var uzzināt "ReTV" 18. jūnija raidījumā, bet ar rotaļām un dziesmām var iepazīties "Youtube" ("Grāmata: Jāņa un Saules dziesmas").