Kā informēja, Ķekavas novada pašvaldības pārstāve Ieva Rūtiņa-Rūtenberga, no plkst.11.00 uz un no Nāves salas kursēs ūdenstransports, lai nogādātu apmeklētājus pasākuma vietā. Ūdenstransporta piestātne atradīsies atpūtas vietā "Ķīķerītis" Daugmalē. Turklāt šī būs lieliska iespēja nokļūt vēsturiskajā vietā bez maksas.
No plkst.12.00 līdz 18.00 Nāves salā būs pieejamas interaktīvas darbnīcas par latviešu strēlnieku sadzīvi frontes zonās: strēlnieku dziesmu stacija, zvejas stacija, ieroču un bruņojuma stacija u.c., kā arī būs iespējams piedalīties izzinošās Nāves salas notikumu iepazīšanas ekskursijās. Visas dienas garumā piestātnē un uz salas būs pieejami arī ēdināšanas pakalpojumi.
Plkst.18.00 tiks atklāts piemiņas pasākums, kā arī vides objekts uz Nāves salas – "Latvju saules šūpoles". Plkst.19.00 notiks svinīgā ziedu nolikšana pie pieminekļa Nāves salā, kurā piedalīsies Zemessardzes pārstāvji, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raivis Anspaks un Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.
Pēc svinīgās daļas plkst.20.00 vīru kopa "Vilki" radīs patriotisku gaisotni ar savu uzstāšanos, pieminot 2.Rīgas un 3.Kurzemes latviešu strēlnieku pulku varoņus. Pēc koncerta plkst.22.00 apmeklētāji varēs izbaudīt multimediālo izrādi "Nāves salas stāsts".
Pašvaldībā atgādina, ka pēc Pirmā pasaules kara Latvijas Republikas valdība, novērtējot latviešu strēlnieku varonību Nāves salas cīņās, uzsāka Nāves salas pieminekļa būvniecību. Pieminekļa projekta izstrādi uzticēja Latvijas Universitātes profesoram Eiženam Laubem, kurš to izpildīja bez atlīdzības, savukārt celtniecības darbi tika finansēti no Kara ministrijas budžeta.
14 metru augstais piemineklis tika uzcelts divu mēnešu laikā. Pieminekli atklāja Latvijas Valsts pirmais prezidents Jānis Čakste 1924.gada 27.jūlijā, godinot Nāves salā notikušās cīņas un tās aizstāvjus – 2. Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljonus.
Pieminekļa atklāšanas ceremoniju ievadīja pulkveža Jāņa Franča uzruna: "Līdz šim Latvijā ir celti tikai pieminekļi kritušajiem cīnītājiem, bet šodien mēs stāvam pie pirmā kaujas pieminekļa. Tas atgādina mūsu jaunatnei latvju karavīru veiktos slavenos darbus".
Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste simboliski novēlēja "Atklājot šo pieminekli, nododu to dziļā godbijībā tautas glabāšanā".