Svētdiena, 23.06.2024 18:23
Līga
Svētdiena, 7. augusts, 2022 10:04

Ogres gājēju tunelī izveidota jauna galerija

ogresnovads.lv
Ogres gājēju tunelī izveidota jauna galerija
Svētdiena, 7. augusts, 2022 10:04

Ogres gājēju tunelī izveidota jauna galerija

ogresnovads.lv

Tunelī pie Ogres dzelzceļa stacijas izveidota jauna fotogalerija, kurā vērojami skati no visām četrām Ogres novada pilsētām. Fotogrāfijās atainotas katrai pilsētai raksturīgākās vietas un populārākie tūrisma objekti. Fotogalerija kalpo kā aicinājums apmeklēt ne tikai Ogri, bet arī pārējās pilsētas, kurās ir, ko redzēt un piedzīvot.

Vietējie iedzīvotāji lepojas ar priežu ieskauto un sakopto Ogres pilsētu, kur satiekas divas upes – Ogre un Daugava. Pilsētu caurvij plašs veloceliņu tīkls, bet gardēžiem allaž pa ceļam ir daudzveidīgs kafejnīcu un restorānu klāsts, kas ļauj sajust Ogres īpašo garšu.

Ikšķiles vārds asociējas ar kristietības sākumu Latvijā - uz Sv. Meinarda salas atrodas senākās mūra celtnes drupas Baltijā. Ikšķile ir ideāla dzīvesvieta cilvēkiem, kas novērtē privātmāju priekšrocības, savukārt tūristi iecienījuši Ikšķili tās promenādes un pludmales dēļ. Daugavas krasts aicināt aicina pavadīt šeit laiskas pēcpusdienas.

Par Ķegumu daudzi zina šo skaitāmpantiņu: “Ķegums ražo elektrību; Divas sirdis – mīlestību.” Šī vieta daudziem saistās tieši ar vienotās elektroapgādes pirmsākumiem. Šeit atrodas Enerģētikas muzejs, kurā ikviens interesents var smelties jaunas zināšanas par Latvijas enerģētikas vēsturi un attīstību, savukārt Ķeguma HES ūdenskrātuvi iecienījuši makšķernieki. Īpaši labi te ķeroties brekši, asari un līdakas.

Lielvārde visā Latvijā pazīstama ar bagāto kultūrvēsturisko mantojumu, kuru var iepazīt Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā un Lielvārdes parkā, kur uz viduslaiku pilsdrupu fona uzņemt izteiksmīgas fotogrāfijas.

Visas četras pilsētas savieno ērta dzelzceļa satiksme, kā arī autoceļš un Daugava. No Ikšķiles uz Ogri ērti aizbraukt ar velosipēdu, bet Daugavas ūdeņi vilina izmēģināt aktīvās atpūtas piedāvājumu ne tikai Ikšķilē, bet arī Ķegumā un Lielvārdē.

Paldies fotogrāfiju autoriem Jānim Romanovskim un Ģirtam Ceriņam no radošās kino apvienības “Wind Films”, kā arī Ogres teātra aktieriem un vietējiem iedzīvotājiem, kas piedalījās fotosesijā.

Pirmo reizi galerija gājēju tunelī tika izvietota 2021. gada vasarā, kad Ogre kandidēja uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu. No 2022. gada marta līdz augustam saistībā ar Vilhelma Purvīša 150. jubileju galerijā tika izvietotas mākslinieka gleznu reprodukcijas.

Jaunā fotogrāfiju izstāde tunelī pie Ogres stacijas būs apskatāma līdz nākamā gada vidum.

Fotogalerija šeit: