Ceturtdiena, 25.07.2024 07:47
Jēkabs, Žaklīna
Trešdiena, 24. janvāris, 2024 09:05

Ogres novadā apskatāmas dažādas izstādes

Ogresnovads.lv
Ogres novadā apskatāmas dažādas izstādes
Trešdiena, 24. janvāris, 2024 09:05

Ogres novadā apskatāmas dažādas izstādes

Ogresnovads.lv

Izstāde “PALASI MAN PASACIŅU” Ogrē
Ogres novada kultūras centra Mazās zāles vestibilā apskatāma mākslinieces, ilustratores Zanes Raičenokas-Raišonokas izstāde “PALASI MAN PASACIŅU”. Izstādē apskatāms mākslinieces radītas ilustrācijas Latvijā populārām bērnu grāmatām.Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 9.00 līdz 19.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00 no līdz 1. martam.  

Izstāde “REDZĒT UN IERAUDZĪT” Ogrē

Līdz 31. janvārim Ogres novada kultūras centra (ONKC) Izstāžu zālē apskatāma Suntažu pieaugušo mākslas grupas STUDIJA+ darbu izstāde “REDZĒT UN IERAUDZĪT”. Izstāde apskatāma ONKC darba laikā, piesakoties klientu apkalpošanas centrā.

Izstāde “RASAS KRĀSAS IEBRAUC JAUNAJĀ GADĀ AR BUGATTI”

Ikšķiles Tautas namā apskatāma izstāde “Rasas krāsas iebrauc Jaunajā gadā ar Bugatti”. Izstāde apskatāma līdz 2024.gada 2.februārim. Savukārt Tīnūžu Tautas namā izstāde būs apskatāma no 01.03.24 līdz 28.03.24, bet Ogres Centrālajā bibliotēkā no 6.04.24 līdz 30.05.24. Izstādes idejas, darbu noformējumu autori un izstāžu iekārtotāji – Ogres novada Ikšķiles pilsētas Vizuālas mākslas studijas RASAS KRĀSAS pasniedzēji Lauma Palmbaha, Dionisijs Miončinskis Līva Kaprāle.

Rokoperas “LĀČPLĒSIS” tērpu izstāde Lielvārdē

Lielvārdes Kultūras namā apskatāma Rokoperas “LĀČPLĒSIS” tērpu izstāde. Tērpu māksliniece Anna Muna (Dana Dombrovska). Izstāde būs apskatāma līdz 25.02.2024.

Fotoizstāde “ZAĻIE DĀRGUMI” Ogrē

Sākot no 23. janvāra, Ogres novada Kultūras centrā apskatāma projekta LIFE FOR SPECIES ceļojošā fotoizstāde “ZAĻIE DĀRGUMI”. Šīs fotoizstādes mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar Latvijas dabas (bioloģiskās) daudzveidību un krāšņumu, kā arī iespējamo rīcību bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Fotoizstāde apskatāma līdz 19. februārim. Izstādi organizē LU Bioloģijas institūts sadarbībā ar projekta LIFE FOR SPECIES partneriem.

Izstāde “APSOLĪTĀ ZEME” Ogrē

Sākot no 26. janvāra Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma izstāde “Apsolītā zeme” - divu mākslinieku, Aivara Slišāna un Māra Grosbaha, vizuāla refleksija, apvienojot konceptuālu instalāciju ar fotogrāfijas estētiku. Izstādes vēstījums ir vēsturiska konteksta simbioze, teatrālas pagātnes simulācijā, iesaistot vērotāja kolektīvās atmiņas un uztveres maņu rīkus. Aivara Slišāna fotogrāfiskās fiksācijas kritušo karavīru ekshumācijas procesos un vēsturisko kaujas ainu simulācijas – rekonstrukcijas, atgādina par mūsu zemes vēsturisko liecību, piederību, svētumu un neatkārtojamību. Māra Grosbaha zemes instalācija darbojas, kā jautājums par piederības apzināšanos, kā sakrālās apziņas  instruments par zemes duālo dabu – radīt dzīvību un glabāt nāvi, tās nepastāvīgo dabu. Izstāde būs apskatāma ir 21. martam.

Kāzu fotoizstādes atklāšana Jumpravā

14. februārī Jumpravas kultūras namā notiks Kāzu fotoizstādes atklāšana. Aicinām piedalīties un iesūtīt līdz 29. janvārim Jūsu kāzu fotogrāfiju ar nelielu aprakstu uz e-pastu - .