Svētdiena, 21.07.2024 22:16
Meldra, Meldris, Melisa
Otrdiena, 4. aprīlis, 2023 16:33

Ogres novads tērpjas pavasara un Lieldienu rotā

Ogresnovads.lv
Ogres novads tērpjas pavasara un Lieldienu rotā
Ogresnovads.lv
Otrdiena, 4. aprīlis, 2023 16:33

Ogres novads tērpjas pavasara un Lieldienu rotā

Ogresnovads.lv

Gatavojoties svētkiem, Ogres novada pilsētās un pagastos iedzīvotājus un viesus iepriecina Lieldienu rotājumi – krāsainas olas, zaķi, putni un citi svētku dekorējumi. Visu iekrāso arī pati daba, kas raisa pirmos koku un ziedu pumpurus.

Ogrē

Ogres būvvaldes mākslinieks Dāvids Zaķis informē, ka Ogrē šogad izvietotas Lieldienu dekorācijas ar plaši zināmo V.Purvīša koncepciju – daudzviet pilsētā (uz strūklaku baseina Brīvības un Tīnūžu ielas krustojumā, satiksmes apļos, Mālkalnes prospektā) atrodamas un apskatāmas apgleznotas olas ar mākslinieka, latviešu glezniecības klasiķa Vilhelma Purvīša zināmāko gleznu motīviem. Skaistas Lieldienu fotogrāfijas var uzņemt Ogres skvērā, kur svētkos sveic divi zaķi un kokos iekarinātas mazāka izmēra krāsainas oliņas.

Šajā Lieldienu svētku sezonā īpaša uzmanība tiks pievērsta autobusu pieturvietām pilsētā – 16 pieturvietās Ogrē būs apskatāmi bērnu radīti darbu fragmenti, kas tapuši konkursa “Purvīša acīm” ietvaros.

Gaidot Lieldienas, no 7. aprīļa pilsētas centrā tiks uzstādītas šūpoles – jo, kā vēsta ticējums, Lieldienās ir jāšūpojas, lai vasarā knišļi nekož!

Lielvārdē

Lielvārdes pilsētas mākslinieks Gunārs Platpīrs informē, ka Lieldienu svētku ietvaros Lielvārdē – pilsētas centrā, Rembates parkā, Lāčplēsī, Avotu un Lauktehnikas rajonā, - izvietoti zaķi, putni un mākslinieciski apgleznotas olas, kas akcentē Lielvārdes vērtības, un tās ir eposs “Lāčplēsis”, Edgara Kauliņa ābeļdārzs, Daugavas ainavas, Lielvārdes josta.

Ikšķilē

Ikšķiles pagasta pārvaldes vadītāja Aiva Ormane atklāj, ka Ikšķiles spriganie un košie zaķi jau ir sanesuši olas, radot svētku noskaņu. Tās izvietotas pie pagasta pārvaldes ēkas, Centra laukumā, pludmalē un aizripinājuši līdz pat Tīnūžiem. Olu zīmējumos attēloti Lieldienu motīvi un Ikšķiles apbūve, kā arī Ikšķiles vērtības - kristīgās vērtības, Ikšķiles novada jostas zīmējumi, Daugavas ainavas, Svētā Meinarda sala. Uz Tīnūžu pagastā izvietotajām apgleznotajām olām attēlota Juglas upe un Tīnūžu kultūras mantojuma simbolu zīmējumi.

Ikšķiles centru rotā arī pirmie pavasara ziedi - zildzeltenās atraitnītes, kas izvietotas apstādījumos pie tautas nama, pārvaldes ēkas un satiksmes aplī. A.Ormane ir pateicīga arī iestādēm un uzņēmumiem, kuri rūpējas par svētku noskaņas radīšanu pilsētā, izvietojot dažādas Lieldienu kompozīcijas vai ierīkojot skaistus, pavasarīgus apstādījumus.

Ķegumā

Ķeguma Tautas nama vadītāja Dace Māliņa informē, ka Lieldienu laikā arī Ķegumā sastopami svētki zaķi un olas. Tie izvietoti pie Ķeguma dzelzceļa stacijas, Ogres ielā pie degvielas uzpildes stacijas, Skolas ielā pie Ķeguma bibliotēkas un mākslinieciskas olas ar Daugavas un saules simboliem Ķeguma parkā, kur Lieldienu laikā ir iespēja arī izšūpoties. Lieldienu zaķus Ķegumā var sastapt arī Staru ielas māju pagalmā un pie Ķeguma pilsētas pārvaldes ēkas.

Lieldienu olu mākslinieciskais noformējums ir mākslinieka Valta Barkāna un jauno mākslinieku komandas darbs.

Lieldienu pasākumi Ogres novadā apskatāmi šeit: www.ogresnovads.lv

Lieldienu dekorācijas būs apskatāmas līdz aprīļa beigām, kad tiks izvietotas jaunas dekorācijas par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkiem.