Trešdiena, 29.05.2024 04:50
Maksis, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 8. augusts, 2022 10:03

Ogres teātris nominēts prestižajai Eiropas "Amateo 2022" balvai!

Ogres teātris
Ogres teātris nominēts prestižajai Eiropas "Amateo 2022" balvai!
Pirmdiena, 8. augusts, 2022 10:03

Ogres teātris nominēts prestižajai Eiropas "Amateo 2022" balvai!

Ogres teātris

Ogres teātris ar pandēmijas laikā tapušo izrādi "Vakars ar Kokto" nominēts piektajai Starptautiskajai līdzdalības mākslas projektu balvai "Amateo 2022"! “Amateo” ir 2008. gadā dibināta organizācija – Eiropas tīkls, kas radīts ar mērķi atbalstīt aktīvu brīvprātīgo līdzdalību mākslā un kultūrā, kā arī veicināt pārrobežu sadarbības iespējas.

Eiropas kultūras organizācijas jau piekto gadu bija aicinātas iesniegt pieteikumus “Amateo 2022” balvai, izceļot dejas, mūzikas, teātra, ielu mākslas un citu nozaru mākslas projektus, kas tapuši, iesaistot brīvprātīgo grupas.


Starp 15 “Amateo” balvai šogad nominētajiem kultūras projektiem kā vienīgais pārstāvis no Baltijas ir Ogres teātris ar izrādi “Vakars ar Kokto” Jāņa Kaijaka režijā, iekļūstot konkursa pirmajā kārtā līdzās Beļģijas, Īrijas, Serbijas, Vācijas, Rumānijas, Skotijas, Anglijas un Portugāles pārstāvjiem. Konkursa otrajā kārtā tiks izziņoti pieci finālisti, kas sacentīsies par galveno balvu.


Iestudējums “Vakars ar Kokto” tapa 2021. gada rudenī, pielāgojoties Covid-19 pandēmijas ierobežojumiem un radot piesātinātu, emocionāli niansētu kamerformāta izrādi, kurā divu sieviešu stāstus izdzīvo aktrises Margarita Lutere un Astra Kolberga. “Amateo 2022” balvas kontekstā izcelta Ogres teātra radošās darbības nozīme, izrāžu tapšanā iesaistot brīvprātīgos – aktierus, kuri, būdami profesionāļi katrs savā jomā, brīvo laiku velta skatuves mākslai, mērķtiecīgi pilnveidojot aktiermeistarības prasmes un veidojot spēcīgu kultūras kopienu savā pilsētā – Ogrē.


Izrāde “Vakars ar Kokto” Ogres teātra repertuārā atgriezīsies 2022. gada rudenī.