Svētdiena, 21.07.2024 23:43
Meldra, Meldris, Melisa
Ceturtdiena, 15. septembris, 2022 14:00

Ogres tehnikuma audzēkņi rāda meistarklases pasākumā "Zaļā klase"

Ogres tehnikums
Ogres tehnikuma audzēkņi rāda meistarklases pasākumā "Zaļā klase"
Ceturtdiena, 15. septembris, 2022 14:00

Ogres tehnikuma audzēkņi rāda meistarklases pasākumā "Zaļā klase"

Ogres tehnikums

Mācību gada sākumā – 8.septembrī Rēzeknes novada Vemēru pagasta Sarkaņkalnā norisinājās Latvijas Finiera organizēts pasākums skolēniem "Zaļā klase". Latvijas Finiera "Zaļā klase" ir skolām veltīts izglītojošs pasākums brīvā dabā par Latvijas meža nozari – par mežiem un to apsaimniekošanu, par koksni, tās apstrādi un tālāku izmantošanu.

Visas dienas garumā pasākuma apmeklētāji varēja līdzi darboties dažādās ar meža nozari saistītās aktivitātēs. Pasākumā savu meistarību un atraktivitāti rādija arī Ogres tehnikuma audzēkņi. Tas pasākuma apmeklētājos izraisīja lielu interesi un iesaistīšanos pamēģinot kaut ko jaunu.

Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas audzēkņi kopā ar saviem pedagogiem rādīja paraugdemonstrējumus ar rokas motora instrumentiem, kā arī katrs apmeklētājs varēja ievingrināt roku zāģējot koka ripas ar rokas zāģi. Skolēni izmantoja iespēju uzspēlēt Ogres tehnikumā gatavotu koka galda spēli.

Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi demonstrēja un apmeklētājos raisīja lielu interesi par interjera kolāžas veidošanu. Katram apmeklētājam bija iespēja izveidot kolāžu, iekārtojot pašam savu sapņu istabu.

Viesnīcu un restorānu nodaļas audzēkņi bija sarūpējuši interesantu atrakciju- pazīsti produktus un izejvielas, kur skolēniem vajadzēja atpazīt un salikt kopā burciņās sabērtas pārtikas izejvielas ar fotogrāfijā norādītu augu. Gan skolēniem, gan skolotājiem bija ko padomāt, lai saliktu kopā pareizās izejvielas ar augu uz bildes.

Datorzinātnes un elektronikas nodaļas audzēkņi ļāva apmeklētājiem iepazīties ar lodēšanas instrumentiem un ievingrināt roku lodēšanā, tādā veidā attīstot radošumu, salodējot kopā sīkas detaļas, radot interesi par elektronikas mācību.