Otrdiena, 16.04.2024 20:22
Alfs, Bernadeta, Mintauts
Otrdiena, 11. aprīlis, 2023 14:11

Ogres tehnikums iegūst 4 medaļas konkursā SkillsLatvia 2023

Alise Devjatajeva, Valsts izglītības attīstības aģentūras
Ogres tehnikums iegūst 4 medaļas konkursā SkillsLatvia 2023
Publicitātes foto
Otrdiena, 11. aprīlis, 2023 14:11

Ogres tehnikums iegūst 4 medaļas konkursā SkillsLatvia 2023

Alise Devjatajeva, Valsts izglītības attīstības aģentūras

Ogres tehnikuma audzēkņi Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2023, kas notika Ķīpsalas izstāžu centrā no 4. līdz 5. aprīlim, ieguva četras medaļas, no kurām viena ir zelta. Kopumā konkursā piedalījās vairāk nekā 120 konkursanti no 30 profesionālās izglītības iestādēm, un Ogres tehnikuma audzēkņi uzrādījuši vienus no labākajiem rezultātiem.

Zelta medaļu datortīklu administrēšanas prasmju konkursā izcīnīja Edgars Purmalis, savukārt bronzas medaļas iegūtas trīs dažādos prasmju konkursos. Restorānu servisā bronzu saņēma Ēriks Enriko Baumeisters, skatlogu dizainā un noformēšanā - Viktorija Frīdenberga, savukārt smago spēkratu tehnoloģijās - Guntars Kondrāts.

Zelta medaļas ieguvējs datortīklu administrēšanā Edgars Purmalis atzīst: “Esmu gandarīts un lepns par savu rezultātu konkursā, jo redzu, ka ieguldītais darbs ir atmaksājies. Pirmo reizi piedalījos konkursā pērn, tieši šajā pašā prasmju konkursā, tomēr pietrūka punktu līdz godalgotas vietas saņemšanai. Savukārt šogad jutu īpašu motivāciju gatavoties, lasīju un izzināju literatūru, trīs reizes nedēļā kopā ar skolotāju veicām uzdevumus, līdz ar to biju pārliecināts par savu sniegumu. Šis ir prestižs konkurss, kurš apliecina manu profesionālo pieredzi.”

Kopskaitā no 30 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm konkursā medaļas ieguva 23 mācību iestādes. Visvairāk medaļu ieguva Liepājas Valsts tehnikuma un Jelgavas tehnikuma audzēkņi, saņemot katra sešas medaļas, no kurām Liepājas Valsts tehnikumam ir trīs zeltas medaļas, bet Jelgavas tehnikumam - viena. Medaļu skaita ziņā nākamos labākos rezultātus uzrādīja Ogres tehnikums, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Ventspils tehnikums un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums, katrai mācību iestādei attiecīgi iegūstot pa četrām medaļām.

“Šī gada konkursantu sniegums apliecina jauno profesionāļu talantu un profesionālās izglītības iestāžu augsto kompetenci, sniedzot atbalstošu vidi jauniešu prasmju izkopšanai. Konkursanti šogad izrādīja augstu apņēmību un vēlmi izcīnīt labākā titulu, vienlaikus saglabājot arī aizrautību un degsmi par darāmo uzdevumu. Patīkami arī novērot, ka konkursanti ir ambiciozi, jau šajā vecumā izvirzot mērķi, uz kuru tiekties. Šādas rakstura iezīmes tikai palīdzēs augt. SkillsLatvia ir unikāla platforma, kuru izmantot profesionālās karjeras sākumā, kaldinot savas prasmes un ļaujot sevi ieraudzīt nākošajiem darba devējiem,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Divu konkursa dienu laikā dalībnieki no visas Latvijas demonstrēja savus talantus, zināšanas un profesionalitāti skatlogu dizainā un noformēšanā, tērpu dizainā un izgatavošanā, datortīklu administrēšanā, grafikas dizainā, mobilajā robotikā, mehatronikā, friziera darbos, restorānu servisā, viesu uzņemšanā, elektriskajās instalācijās, inženiersistēmās, flīzēšanā, krāsošanā un dekoratīvajā apdarē, mēbeļu izgatavošanā, sausajā būvē, smago spēkratu tehnoloģijās un kravu pārvadājumos un ēdiena gatavošanā. Konkursa darba uzdevumi bija pietuvināti starptautisko profesionālās izcilības konkursu prasībām, un jauniešu sniegumu vērtēja vairāk nekā 60 nozares ekspertu žūrija.

Ar visu laureātu, pārstāvēto mācību iestāžu un dalībnieku sarakstu iespējams iepazīties VIAA mājaslapas sadaļās dalībnieki un rezultāti. Foto galeriju no pasākuma var skatīt VIAA Flickr kontā.

Konkurss notika projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.