Sestdiena, 13.07.2024 22:10
Margarita, Margrieta
Otrdiena, 7. jūnijs, 2022 13:05

Ogres tehnikums pulcina kopā Baltijas valstu kokzāģētājus

ogrenet.lv
Ogres tehnikums pulcina kopā Baltijas valstu kokzāģētājus
Otrdiena, 7. jūnijs, 2022 13:05

Ogres tehnikums pulcina kopā Baltijas valstu kokzāģētājus

ogrenet.lv

Valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” Tērvetes dabas parkā organizēto meža dienu ietvaros 2022.gada 27. un 28.maijā Ogres tehnikums organizēja starptautiskās kokgāzēju sacensības, pulcinot kopā Baltijas valstu kokzāģētājus. Profesionālajās sacensībās piedalījās 28 dalībnieki dāmu, junioru un profesionāļu kategorijās.

Apmeklētājiem tika dota iespēja redzēt mastu gāšanu. Tā ir pietuvināta īstu koku gāšanai ne tikai mežā, bet arī pilsētvidē. Masts ir tas pats koks tikai bez vainaga jeb zariem. Apmeklētāji iepazina arī tādas tehniskās disciplīnas kā ķēdes maiņa, kombinētā un precīzā garumošana, atzarošana. Kokgāzēju sacensību norise sacensību laukumā skatītājiem stāsta par darbu ar ķēdes motorzāģi un aicina aizdomāties par drošību un drošu zāģa lietošanu.

Apkopojot rezultātus un sacensību tiesnešu vērtējumus tika noteikti labākie kokgāzēji. Dāmu grupā par labāko tika atzīta Karīna Riive (Igaunija, Luua Mežsaimniecības skola), otrajā vietā ierindojās Evelīna Afanasjeva (Latvija, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte), trešajā vietā – Agate Spalva (Latvija, Ogres tehnikums).

Junioru grupā savas ambīcijas piepildīja un pirmo vietu izcīnīja Peter Mitt (Igaunija, Luua Mežsaimniecības skola), otrajā vietā – Jānis Kristers Ločs (Latvija, Ogres tehnikums) trešajā vietā – Helvijs Šulga (Latvija, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte).

Profesionāļu grupā Gatis Brencis (Latvija, Meža sports) pierādīja savas prasmes un pilnveidoto meistarību daudzu gadu garumā, pārstāvot Latviju pasaules arēnā, stabili izcīnot pirmo vietu, aiz sevis atstājot Romas Baļčiunas (Lietuva) un Helvi Kort (Igaunija).

“Latvijas Meža dienas 2022” ietvaros tika dibināta jauna tradīcija. No koka tika izgrebts ceļojošais kauss, kuru spēcīgākā kokgāzēju komanda, sākot no nākošā gada saņems meža dienu pasākumā organizēto starptautisko kokgāzēju sacensību laikā.

Latvijas Meža dienas ir kļuvušas par neatņemamu nozares darba virzienu, sniedzot ieskatu meža darbu ikdienā un daudzveidībā, izglītojot sabiedrību. Izprotoša un gudra sabiedrība palīdz nozarei saglabāt nacionālās vērtības mežā un vairot ekonomisko pienesumu valstij.

Informāciju sagatavoja Ogres tenikums