Otrdiena, 25.06.2024 14:21
Maiga, Milija
Otrdiena, 4. aprīlis, 2023 09:07

Ogres Valsts ģimnāzijas komanda piedalās Erasmus projektā

Ogresnovads.lv
Ogres Valsts ģimnāzijas komanda piedalās Erasmus projektā
Ogresnovads.lv
Otrdiena, 4. aprīlis, 2023 09:07

Ogres Valsts ģimnāzijas komanda piedalās Erasmus projektā

Ogresnovads.lv

Ogres Valsts ģimnāzijas kolektīvs šajā mācību gadā realizē vairākus Starptautiskos Erasmus+ projektus, kuros tiek pētītas dažādas tēmas. Kā viena no nozīmīgākajām tēmām ir karjeras izglītība. Tā aktuāla ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, jo tā palīdz katram jaunietim izprast sevi, izvērtēt savas stiprās un vājās puses, plānot un vadīt savu karjeru, novērtēt darba tirgus priekšrocības un trūkumus, pētīt izglītības iespējas un lemt par savu nākotni.

Starptautiskā Erasmus+ projekta “Gatavi nākotnei”/ “Prepared for the Future” mērķis ir iepazīt labās prakses piemērus, dalīties pieredzē, galveno uzmanību pievēršot jauniešu uzņēmējdarbības spēju attīstīšanai. Projekta realizēšanā ir iesaistījušās piecas izglītības iestādes: Association Familiale de Gestion de Briance ( Francija), Liceul Tehnologic Ticlenir (Rumānija), 2 Instituto Istruzione Secondaria Superiore „Rosa Luxemburg” (Itālija), IES Lucus Solis (Spānija), Ogres Valsts ģimnāzija.

Lai labāk izprastu un izvērtētu, kāda ir mūsdienu karjeras izglītība, kādas iespējas karjeras attīstībā  piedāvā katra projektā iesaistītā valsts, šī gada  martā Rumānijā notika projekta seminārs, kurā piedalījās skolotājas Gundega Vekmane, Velga Kalniņa un  6 skolēni:  Melānija Mazule, Simona Gurgāne, Elza Matilde Bula, Alise Rudzīte, Vineta Pudule un Laura Medne.

Galvenais projekta darbs bija organizēts Liceul Tehnologic Ticleni skolā, tā ir profesionāli tehniskā vidusskola ar modernu mācību tehnisko bāzi.

Semināra laikā katra dalībvalsts iepazīstināja ar savu izglītības iestādi, savstarpēji salīdzināja un izvērtēja izglītības iestādes iespējas karjeras izglītībā visu partneru valstīs. Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijās par nepieciešamajām prasmēm un iemaņām savas karjeras veidošanā, piedalījās darbnīcā “Uzņēmējdarbības prasmes/ e-komercija”, veidoja veiksmīga uzņēmējdarbības kandidāta profilu. Projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar jauniešu karjeras un nodarbinātības iespējām, apmeklējot Naftas kompāniju “Expert Pertoleum”  un  viesojoties Krajovas Universitātē, lai noklausītos Informātikas fakultātes profesora  prezentāciju “Tiešsaistes komercijas plusi, mīnusi, drošība”.

Īpašs notikums bija brauciens uz Rancas kalnu kūrortu, sasniedzot sniegotās kalnu virsotnes 2136 metru augstumā, kur varēja vērot Starptautiskās glābēju sacensības.

Projekta semināra laikā dalībnieki iepazina arī Targu Jiu pilsētas un novada kultūrvēsturi, apmeklējot Vēstures un mākslas muzeju, piedaloties rumāņu tradicionālajās dejās Ticleni kultūras namā.

Viesojās Polovragi klosterī, iepazina arī mākslinieciski neparasto Krajovas vecpilsētu un grandiozo Rumānijas parlamenta pili Bukarestē.

Projekta semināra noslēgumā tika izvērtēta semināra efektivitāte, dalībnieku kopējā atziņa – seminārs bija daudzveidīgs un vērtīgs jauniešu karjeras izglītības attīstības izpratnei.

Nākamais un pēdējais šī projekta seminārs notiks maijā Ogres Valsts ģimnāzijā.