Piektdiena, 12.04.2024 20:36
Ainis, Jūlijs
Pirmdiena, 13. jūnijs, 2022 13:52

Ogres Valsts ģimnāzijas skolēni ERASMUS+ projektā Rumānijā

ogresnovads.lv
Ogres Valsts ģimnāzijas skolēni ERASMUS+ projektā Rumānijā
Pirmdiena, 13. jūnijs, 2022 13:52

Ogres Valsts ģimnāzijas skolēni ERASMUS+ projektā Rumānijā

ogresnovads.lv

Godam nopelnītu un aktivitātēm bagātu mācību gada noslēgumu piedzīvoja OVĢ komanda. No 30.maija līdz 4.jūnijam Ogres Valsts ģimnāzijas pieci 11. klases skolēni -  Paula Pāliņa, Žozefīne Zavjalova, Laura Vaļģe, Rūdolfs Grižibovskis, Patriks Galejs un divas skolotājas – Gundega Vekmane un Māra Dātova piedalījās ERASMUS projektā  ,,Atklāj patieso dzīvi” Rumānijas pilsētā Campulungā.

Mobilitātes tēma bija aktīvais dzīves veids spēlēs un rotaļās, kā arī katras valsts jauniešu iemīļotākās filmas prezentācija.

Campulungas mērs laipni sagaidīja jauniešus, īsumā iepazīstinot ar pilsētu un tās izaugsmi. Vietējā televīzija intervēja mūsu skolotāju Gundegu Vekmani.  Campulungas ģimnāzija bija sarīkojusi brīnišķīgu uzņemšanu, koncertā uzstājoties gan ar fokloras, gan mūsdienu dejām un dziesmām.

Jaunieši no piecām valstīm - Latvijas, Lietuvas, Polijas, Turcijas un Rumānijas prezentēja trīs spēles, izskaidrojot spēles noteikumus un pamatojot savu izvēli, bet ceturto un piekto spēli demonstrēja ārā, iesaistot visus dalībniekus, tā izraisot lielu atsaucību un prieku visu dalībnieku vidū, pierādot, ka var lieliski un entuziastiski socializēties arī bez digitālajiem rīkiem.

Interesanta un sarežģīta aktivitāte bija “dārgumu meklēšana” pilsētvidē. Jaunieši darbojās jauktās grupās, iepazina pilsētas vēsturi un arhitektūru, sekojot dažādām piktogrammām un tās atpazīstot.

Jaunieši strādāja internacionālās komandās, veidojot prezentācijas par nākotnes spēlēm un iespējām, aizrautīgi piemeklējot karikatūras saistībā ar spēļu atkarību.

Liels pārsteigums bija ekskursija uz Karpatu kalniem, kur no 1799 m augstās Varful Postavaru virsotnes noraudzījāmies uz mierīgo, plašo un kalnaino Rumāniju. Pievakarē pabijām vienā no slavenākajām Drakulas pilīm Branā Transilvānijā, kur iekārtots muzejs ar karalienes Marijas kolekcijas mākslas darbiem un mēbelēm.

Saulainā, aktivitātēm piesātinātā projekta nedēļa paskrēja ātri, skolēni rada jaunus draugus, mācījās sadarbību un iepazinās ar vietējām tradīcijām. Pēdējā vakarā Rumānijas skolēni, skolotāji un vecāki piedalījās atvadu pasākumā ar rotaļām un dejām, kur pie ugunskura vienojās dziesmās un baudīja vecāku sarūpēto projekta kūku.

Atpakaļceļā, dažādojot lidmašīnu kompānijas ar 11 stundu gaidīšanas režīmu Venēcijas Trevizo  lidostā, radām  iespēju iepazīties ar Venēcijas burvību, pavizināties gondolā zem neskaitāmajiem romantiskajiem tiltiņiem, nobaudīt īsto itāļu picu un saldējumu.

Fotogalerija šeit:

Informāciju sagatavoja Ogres Valsts ģimnāzija