Sestdiena, 13.07.2024 21:23
Margarita, Margrieta
Otrdiena, 4. jūlijs, 2023 17:59

Piektā svētku diena: vokālsimfoniskā mūzika, mazākumtautību koncerts, un vokālie ansambļi (FOTO)

Dziesmusvetki.lv
Piektā svētku diena: vokālsimfoniskā mūzika, mazākumtautību koncerts, un vokālie ansambļi (FOTO)
Otrdiena, 4. jūlijs, 2023 17:59

Piektā svētku diena: vokālsimfoniskā mūzika, mazākumtautību koncerts, un vokālie ansambļi (FOTO)

Dziesmusvetki.lv

Otrdien, 4. jūlijā – XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku piektajā dienā – vokāli simfoniskās mūzikas koncerts “Šūpulis”, vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncerts "Skaņu portreti", mazākumtautību kolektīvu koncerts "Saules dziesmu audeklā", vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerts "Dievs. Daba. Cilvēks".

VOKĀLSIMFONISKĀS MŪZIKAS KONCERTS “ŠŪPULIS”

Vērienīgajā vokāli simfoniskās mūzikas koncertā Latvijas Nacionālajā operā plkst. 19.00 par mūsu akadēmiskās mūzikas sākotni, turpinājumu, pārmantojamību, jaunradi un zināmā mērā arī par atdzimšanu ar sava zižļa palīdzību stāstīs teju visi aktīvie latviešu simfoniskā orķestru diriģenti - jaunie talanti, meistari, mācekļi un vecmeistari – Ainārs Rubiķis, Viesturs Gailis, Atvars Lakstīgala, Aivis Greters, Jānis Liepiņš, Guntis Kuzma, Mārtiņš Ozoliņš, Andris Poga, Imants Resnis, Andris Vecumnieks un Aleksandrs Viļumanis.


Mākslinieciskais vadītājs Ainārs Rubiķis, režisore Rēzija Kalniņa, dramaturģe Dace Micāne Zālīte, māksliniece Sandra Strēle, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, skatuves iekārtojums Taunis Grūbe, gaismu mākslinieks Ainars Pastars, video stāstu veidotājs Jānis Ķeris, redaktors Orests Silabriedis, skaņu režisors Gustavs Ērenpreiss.
Solisti: Inga Kalna (soprāns), Inga Šļubovska (soprāns), Viktorija Pakalniece (soprāns), Rihards Millers (baritons), Juris Jope (tenors), Reinis Zariņš (klavieres), Pēteris Endzelis (oboja)

Piedalās: Bungu un dūdu ansamblis "Auļi", Sitamistrumentu ansamblis "Perpetuum Ritmico", Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Radio koris.

VOKĀLO ANSAMBĻU MŪSDIENU MŪZIKAS KONCERTS “SKAŅU PORTRETI”

Koncerts skanēs Hanzas peronā plkst. 18.00 un 21.00. Būt māksliniekam dziedot ansamblī ir liela uzdrīkstēšanās, jo katrs ansambļa dziedātājs ir solists. Un aiz katra solista slēpjas personība. Personība, kuras daudzveidību ieraudzīt un atklāt ir viens no koncerta galvenajiem uzdevumiem. Atklāt patiesi nesavtīgu mīlestību pret mūziku, dziedāšanas prieku, cenšoties pietuvoties ikkatram no koncerta māksliniekiem, veidojot ļoti personīgu sarunu ar klausītāju.

Koncerta programmas kodolu veido latviešu ansambļu mūzikas zelta repertuārs, tai skaitā arī vairāki latviešu komponistu jaundarbi, latviešu tradicionālā mūzika un džezs.

TiešraideLMT Viedtelevīzija lietotnē vai viedtelevizija.lv internetā


No 4. līdz 6. jūlijam stundu pirms un pēc pasākumiem Hanzas Peronā apskatāma izstāde LATVIJAS MŪZIKAS INSTRUMENTU BŪVES MEISTARI.

MAZĀKUMTAUTĪBU KOLEKTĪVU KONCERTS “SAULES DZIESMU AUDEKLĀ”

M. Čehova Rīgas krievu teātrī plkst. 19.00. Katra Latvijā dzīvojošā tauta veido mūsu spēku pasaules kontekstā. Katrai tautai raksturīgās tradīcijas ir kā pavediens saules audeklā, kurā gleznojam mūsu ziedošo zemi. Tikai pavedienā kā saiknē starp ikkatru no mums, parādībām un procesiem šodienā mēs spējam uzgleznot tādu Latvijas zemi, kuras īstais košums rodas tautu sadraudzībā.


Koncerta laikā dziesmu pavedienā radīsim dažādu tautu māksliniecisko kolektīvu sasaisti kā vienotu Latvijas kultūru ainavu. Lai uzplaukst viena liela un krāšņa glezna saules dziesmu audeklā!


Koncertā uzstāsies folkloras kopas, autentiskās dziedāšanas, tautas dziesmu, vokālie, folkloras un instrumentālie ansambļi, tautas deju kolektīvi un ansambļi, tautas instrumentu orķestris, kā arī koris un individuālās izpildītājas, pārstāvot slāvu, ukraiņu, krievu, poļu, baltkrievu, kazaku, bulgāru, ebreju, romu (čigānu), vācu un lietuviešu tautības.

VOKĀLO ANSAMBĻU GARĪGĀS MŪZIKAS KONCERTS “DIEVS. DABA. CILVĒKS.”

Koncerts skanēs Rīgas Svētā Jāņa baznīcā plkst. 21.00. Dievs. Daba. Cilvēks. Mūžīgā trīsvienība, kas veido cilvēka dzīves pamatu, balstu un pasauluztveri. Vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertā piedalīsies spožākās balsis no visiem novadiem un Rīgas.

{gallery}Dzsv.4.julijs{/gallery}