Trešdiena, 24.07.2024 10:13
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Otrdiena, 1. novembris, 2022 10:05

PII "Dzīpariņš" iepazīst rudens veltes, tirgojas un ziedo Ogres slimnīcai

ogresnovads.lv
PII "Dzīpariņš" iepazīst rudens veltes, tirgojas un ziedo Ogres slimnīcai
Otrdiena, 1. novembris, 2022 10:05

PII "Dzīpariņš" iepazīst rudens veltes, tirgojas un ziedo Ogres slimnīcai

ogresnovads.lv

Šogad, pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Dzīpariņš” projekta nedēļas “Rudentiņš, bagāts vīrs” ietvaros, kas norisinājās no 17. līdz 21. oktobrim, izdzīvojām, izgaršojām un izsmaržojām rudens ražas bagātību.

Katra grupiņa izvēlējās rudens veltes, kuras pētīja un izzināja. No augļiem un dārzeņiem tika spiestas sulas, gatavoti salāti, ceptas picas, plātsmaizes un citi gardumi. Projekta nedēļas pēdējā diena tika veltīta veselības uzlabošanai. Dienu iesākām ar rīta rosmi svaigā gaisā. Pēc kārtīgas izvingrošanās putra svaigā gaisā garšoja daudz gardāk! Visu nedēļu bērni padziļināti uzzināja, kāds darbs jāiegulda, lai izaudzētu bagātīgu ražu, kā aug augļi un dārzeņi, kāda ir to vērtība uzturā. Patīkama un lietderīga pieredze bērniem bija novākt pašiem savu kartupeļu ražu, kas audzēta mūsu “Zaļajā dārza”. Kartupeļu raža tika izpētīta, pagatavota un arī nogaršota.

Projekta nedēļā aktīvi līdzdarbojās visi bērnu vecāki. Iestādes padomes priekšsēdētāja Agata Jasukeviča iesaistīja vecākus “Rudens gadatirgus” organizēšanā. Gadatirgus atklāšana notika ar jautru dziedāšanu un kopīgu rotaļu. Vecāki kopā ar bērniem gatavoja dažādus izstrādājumus – ēdamus gardumus, rotas, apģērbus, spēles un dekorācijas.

Fantastiski, ka vienuviet satikās tik dažādi redzējumi par savu rudens gadatirgus preci. Vienuviet atklājās dažādi talanti un idejas, tomēr pats svarīgākais, ka, vecākiem kopā ar bērniem gatavojot darbiņus, tika gūts kopā darbošanās prieks!

Katra ģimene piedalījās savas preces tirgošanā, kā arī ar prieku iegādājās citu tirgotāju preci. Arī “Dzīpariņš” darbinieki čakli iesaistījās tirgošanā, sagatavojot un tirgojot savu preci un atbalstot ziedojot. Pasākuma laikā daļu no ietirgotajiem līdzekļiem bija iespēja ziedot labdarības pasākumam “Drosmes kaste” bērniem Ogres rajona slimnīcā.

Kopā tika saziedoti tieši 450 eiro. Par ziedotajiem līdzekļiem PII “Dzīpariņš ” iestādes padome un vecāki, kā arī iestādes audzēkņi, iegādāsies rotaļlietas, kuras tiks nogādātas Ogres rajona slimnīcai.

Vaigos bija veselīgs rudens sārtums, acīs neviltots prieks par jauki, izzinoši pavadītu projekta nedēļu un kopā būšanas prieks rudens gadatirgū!

Liels paldies Ogres novada sporta centram par nojumes sarūpēšanu un uzstādīšanu!

Lai mums visiem saulains rudens, stipra veselība un enerģija paveikt labus darbiņus visiem kopā!

Informāciju sagatavoja PII "Dzīpariņš" vadītājas vietniece izglītības jomā Lāsma Jakuškina