Otrdiena, 23.04.2024 13:47
Georgs, Jurģis, Juris
Trešdiena, 7. decembris, 2022 08:03

PII "Dzīpariņš" valsts svētku nedēļā stiprina piederību Latvijai

ogresnovads.lv
PII "Dzīpariņš" valsts svētku nedēļā stiprina piederību Latvijai
Trešdiena, 7. decembris, 2022 08:03

PII "Dzīpariņš" valsts svētku nedēļā stiprina piederību Latvijai

ogresnovads.lv

Novembri pārliecinoši varam dēvēt par svētku mēnesi, jo divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas – Lāčplēša diena 11.novembrī  un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena 18.novembrī– šo mēnesi padara tik īpašu.

Arī pirmsskolas izglītības iestāde (PII) “Dzīpariņš” šo mēnesi pavadīja patriotiskās svētku noskaņās.

No 1. līdz 17. novembrim aicinājām ģimenes piedalīties foto, radošo darbu izstādē “Ceļojumu karuselis”. Izstādes izvēlētā tēma – kopīgs ģimenes ceļojums vai pasākums. Izstādes darba veidošanas procesā aicinājām iesaistīties visu ģimeni , tādējādi raisot bērnos mīlestības izjūtu pret savu ģimeni, valsti.

Audzinot patriotiskās jūtas un piederību Latvijas valstij, dzimtajai vietai, izglītojamie kopā ar vecākiem sagatavoja nelielu dzejolīti veltītu Latvijai. Katrā grupiņā norisinājās dzejoļu konkurss un labākie dzejoļu deklamētāji piedalījās svētku koncertos “Skaista mana Latvija”.

11.novembrī PII “Dzīpariņš” izglītojamie apmeklēja Zemessardzes atvērto durvju dienu Ogres tehnikuma teritorijā. Visiem apmeklētājiem bija iespēja aplūkot militāro tehniku, ieročus un ekipējumu. Neviltotas emocijas, lepnums un prieks par redzēto saglabājās līdz pašam vakaram, kad PII “Dzīpariņš” teritorijā, iestājoties krēslai, ar projektora palīdzību norisinājās video demonstrējumi veltīti Lāčplēša dienai. Iededzām svecītes, kuras izglītojamie izvietoja dažādos latvju rakstos. Tas radīja patiesi patriotisku noskaņu mums apkārt. Vakara gaitā bērni kopā ar ģimenēm piedalījās arī Ogres pilsētas organizētajos pasākumos, kas veltīti Lāčplēša dienai.

15.novembrī patriotiskās nedēļas ietvaros, PII “Dzīpariņš” telpās norisinājās izglītojošs ,informatīvs un praktisks pasākums.

Liels paldies Latvijas Republikas Zemessardzes  Ogres 54. kaujas atbalsta  bataljona virsseržantam  S.  Cvigunam  un kaprālim J. Maksimovam, kā arī mūsu pirmsskolas skolotājai un zemessardzei  O. Cvigunei.  Viņi bērniem pastāstīja  par cilvēkiem, kuri ik dienas sargā mūsu Latviju. Parādīja un nodemonstrēja visu ekipējumu. Bērniem bija iespēja pamēģināt uzvilkt 12 kilogramus smago bruņu vesti un pacelt 30 kilogramus smago mugursomu.    Tika noskaidrotas galvenās karavīra īpašības – drosme, disciplīna, fiziskā sagatavotība, veselība, godīgums, atbildība, zināšanas, uzsverot, ka šīs prasmes un īpašības var sākt apgūt un attīstīt jau pirmsskolas vecumā.

Svētku nedēļas izskaņā visi bērni piedalījās koncertos,  kas veltīti Latvijas dzimšanas dienai - “Skaista mana Latvija” . Bērni Latviju dzimšanas dienā sveica ar skanīgām dziesmām un tautasdziesmām. Latvija ir bagāta ar četriem vēsturiskajiem novadiem un mēs visi esam bagāti ar savām latviešu tautas rotaļām un dejām.

Bērni vēlēja: ”Saules mūžu Latvijai!”