Svētdiena, 16.06.2024 20:47
Justīne, Juta
Ceturtdiena, 8. decembris, 2022 12:07

RSU aicina vidusskolēnus uz neirozinātnes olimpiādi

Rīgas Stradiņa universitāte
RSU aicina vidusskolēnus uz neirozinātnes olimpiādi
Ceturtdiena, 8. decembris, 2022 12:07

RSU aicina vidusskolēnus uz neirozinātnes olimpiādi

Rīgas Stradiņa universitāte

Pirmdien, 5. decembrī, sākas 10.–12. klašu skolēnu pieteikšanās neirozinātnes olimpiādei “Smadzeņu bite” (Latvian Brain Bee), ko organizē Neiroloģijas attīstības fonds un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Neiroloģijas un neiroķirurģijas studentu zinātniskais pulciņš sadarbībā ar RSU Jauno mediķu akadēmiju.

Olimpiāde notiks 2023. gada 25. februārī, un Latvijā tā noritēs jau otro reizi.


Sacensību mērķis ir popularizēt neirozinātnes un smadzeņu slimību atpazīšanu skolēnu vidū. Olimpiāde dod iespēju tās dalībniekiem izprast savas zināšanu robežas, gūt motivāciju tālākai smadzeņu anatomijas un tās darbības principu izzināšanai, un, iespējams, arī gūt iedvesmu profesionālās nākotnes saistīšanai ar medicīnu un neirozinātni.


Latvian Brain Bee 2022. gadā pievienojās starptautiskajai International Brain Bee saimei, kura pastāv jau vairāk nekā 20 gadu. Skolēni vispirms piedalās savas valsts nacionālajā olimpiādē, kuras uzvarētājs dodas uz starptautisko konkursu. Nākamā gada International Brain Bee konkurss norisināsies Vašingtonā, ASV.
Nacionālā līmeņa olimpiādes uzdevumi būs sadalīti dažādās grūtības pakāpēs. Tā notiks četrās sekcijās, kurās dalībniekiem būs jāatbild uz testa jautājumiem un jāsniedz īsas atbildes par cilvēka nervu sistēmas uzbūvi, nervu sistēmas funkcijām un darbības principiem, kā arī nervu sistēmas slimībām un to diagnostiku. Olimpiādes darba valoda būs angļu, tomēr savas atbildes dalībnieki varēs sniegt gan angļu, gan latviešu valodā.


Lai savlaicīgi pārbaudītu zināšanas, šogad jau 21. un 22. janvārī tiks organizēta atlases kārta, kura norisināsies attālināti, izmantojot RSU e-studiju vidi, Respondus Monitor un Lockdown Browser programmatūru. Dalībnieki varēs izvēlēties, kurā no piedāvātajiem datumiem piedalīties. Atlases kārtas uzdevumu struktūra būs līdzīga kā olimpiādē. Pēc tās 50 labākie skolēni iegūs iespēju piedalīties galvenajā posmā, kas 25. februārī notiks klātienē RSU.


Skolēnu darbus vērtēs komisija, kurā pārstāvēti RSU Medicīnas fakultātes studenti un rezidenti, bet procesu uzraudzīs RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs profesors Andrejs Millers. Organizatoru komanda nodrošinās divas konsultācijas par olimpiādes norisi un tehniskiem jautājumiem jau pirms atlases kārtas.


Pieteikšanās no 5. līdz 18. decembrim https://ej.uz/brainbee23


Olimpiādes nolikums lasāms šeit https://ej.uz/lbb23_nolikums