Piektdiena, 24.05.2024 19:27
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Otrdiena, 14. novembris, 2023 19:46

Rudens Ogres PII “Dzīpariņš” ir notikumiem bagāts

Ogresnovads.lv
Rudens Ogres PII “Dzīpariņš” ir notikumiem bagāts
Otrdiena, 14. novembris, 2023 19:46

Rudens Ogres PII “Dzīpariņš” ir notikumiem bagāts

Ogresnovads.lv

Mācību gada sākums tradicionāli ir laiks, kad var izvirzīt jaunus mērķus un izaicinājumus. Katram tie būs savi: kādam uzsākt kaut ko no jauna, kādam pabeigt līdz galam iesākto, vēl citam – apņemties darīt labāk. Arī bērniem šie pirmie rudens mēneši ir atnesuši jaunas prasmes un iemaņas, kuras protam jau likt lietā, piedaloties svētkos un pasākumos.

Septembrī  visi kopā ar dziesmām un dejām svinējām atkalredzēšanās svētkus. Pie bērniem ciemos bija ieradušās peles, kas kādu brītiņu vēlējās paciemoties pirmsskolas izglītības iestādes “Dzīpariņš” mājīgajā gaisotnē.

Tēvu dienas ietvaros pirmsskolā “Dzīpariņš” visas grupiņas nedēļas garumā runāja par tētiem, zīmēja tētu portretus, mācījās dzejoļus un gatavoja apsveikumus. Arī grupu skolotājas bija parūpējušās par interesantām radošām darbnīcām, kurās tēti veic uzdevumus kopā ar saviem bērniem.

Labi lietussargi ir dārgi, lētie diemžēl ātri sabojājas. Bet nesteidzieties izmest lietussargu, tiklīdz uz tā atrodat nelielu caurumu vai nolauztu adatu. Ja bojātais aksesuārs vairs nevar droši pasargāt no lietus, tas joprojām var kalpot par unikālu dekoru elementu. Oktobra mēnesis pirmsskolas iestādē “Dzīpariņš” iesākās ar izstādi “Rudens lietussargs”. Vecāki kopā ar bērniem mājās veidoja kompozīciju uz lietussarga, un izstāde bija aplūkojama visā izglītības iestādes teritorijā.

Oktobrī, sadarbojoties ar Oveselība, vecākiem bija iespēja apmeklēt izglītojošu nodarbību, kuru vadīja psiholoģe Jolanta Lamstere – “Aktualitātes nodarbība audzināšanā pirmsskolas vecuma periodā”. Nodarbībā piedalījās 20 vecāki.

Lielu paldies vēlamies teikt Valsts policijas pārstāvjiem, kas ciemojās pie mums. Bērni un pedagogi varēja smelties padomus un nostiprināt  savas zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem. Valsts policija kopā ar bērniem pārrunāja svarīgākos drošības jautājumus, kas jāievēro, mērojot ceļu gan kā kājāmgājējiem, gan piedaloties satiksmē ar velosipēdu. Pasākumā viesojās arī bērnu draugi no Valsts policijas – Runcis Rūdis un Bebrs Bruno.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Dzīpariņš” pedagogi devās pieredzes apmaiņā uz pirmsskolas izglītības iestādi “Zelta sietiņš”, kur pedagogiem bija iespēja dalīties savā pieredzē, labās prakses piemēros, kā arī vērot rotaļnodarbības dažādos vecumposmos. Liels paldies “Zelta sietiņš” komandai par silto uzņemšanu.

26. oktobrī  Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās Ogres novada izglītības darbinieku konference “VēroJUMS rītdienai”, kurā piedalījās arī pirmsskolas izglītības “Dzīpariņš” pedagogi .Konferences mērķis ir uzsvērt izglītības nozarē strādājošajiem, cik svarīgi ir izzināt sevi un savu darbu, mācīties vienam no otra un mācīties jau tagad, lai pilnveidotu savu turpmāko darbu.

Informāciju sagatavoja PII “Dzīpariņš”.

{gallery}Ogressoseja{/gallery}