Ceturtdiena, 18.04.2024 03:39
Jadviga, Laura
Trešdiena, 14. jūnijs, 2023 07:39

Sākusies nometne "IE[SPĒJA]"

Ogresnovads.lv
Sākusies nometne "IE[SPĒJA]"
Trešdiena, 14. jūnijs, 2023 07:39

Sākusies nometne "IE[SPĒJA]"

Ogresnovads.lv

13.jūnijā viesu namā "Debesu Bļoda" atklāta jau desmitā sportisko un radošo aktivitāšu nometne “IE[SPĒJA]” pilngadīgām personām ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem, kurā piedalās cilvēki no Ogres, Aizkraukles un Siguldas novada.

Ogres novada Sociālā dienesta Specializēto darbnīcu vadītāja Zanda Vītola informē, ka nometnes dalībnieki ir cilvēki, kuri ikdienā apmeklē dienas centrus vai to specializētās darbnīcas. Nometnes dalībniekiem palīdz, viņus motivē un atbalsta 11 brīvprātīgie jaunieši bez veselības problēmām vecumā no 15 līdz 21 gadam. “Šogad nometne notiek desmito gadu, tāpēc šogad nometnes tēma ir dzimšanas diena,” atklāj Z.Vītola.

Nometne viesu namā notiks trīs dienas. Pirmajā dienā visi aktīvi sporto, bauda Emīla Dārziņa skolas audzēkņu koncertu un dienas noslēgumā – apbalvošana, kurā veiklākos stafešu dalībniekus apbalvos Ogres basketbola komandas galvenā trenera asistents Ernests Kalve, komandas kapteinis Kristaps Dārgais un komandas jaunākais spēlētājs Ralfs Tumaševs. Neiztiks arī bez ballītes, kuru vadīs mūziķis Juris Neretnieks. Nometnes otrajā dienā dalībnieki darbosies deju/kustību, mūzikas, video filmēšanas un mākslas darbnīcās, gatavojoties trešās dienas noslēguma koncertam. Tās vadīs mūziķi Ints Ķergalvis, Horens, dejotāja Inga Biukšāne, mākslas terapeite Linda Zunde, specializēto darbnīcu skolotājas un brīvprātīgie jaunieši. Nometnē ciemosies kanisterapeite ar suni, kā arī Ķeipenes piparkūku meistarklasē varēs apgleznot savu piparkūku. Diena noslēgsies ar kārtīgu dzimšanas dienas ballīti kopā ar grupu “A- Eiropa”, bet pirms tam spēlēs DJ Rolands Celitāns. Nometne noslēgsies 15. jūnijā ar tās dalībnieku sagatavotu koncertu īpašajiem svētku viesiem. Šajā pasākumā piedalīsies arī Norvēģijas vēstniece Latvijā Īne Morenga, ar kuras atbalstu šogad trīs jauniešiem bija iespēja doties uz hokeja čempionāta spēlēm.

Nometnes dalībniekiem "Iespēja" ir vieta, kur socializēties - satikties ar draugiem, iegūt jaunus, saturīgi un interesanti pavadīt laiku, smelties prieku un pozitīvas emocijas, savukārt brīvprātīgajiem jauniešiem – gūt lielisku pieredzi, arī pašiem mācīties un ziedot savu laiku, darot prieku citiem.

Z.Vītola ir pateicīga ikvienam, kas bijis līdzās, atbalstījis, piedalījies, ziedojis savu laiku un līdzekļus, lai šāda nometne notiktu. "Paldies pašvaldībām un sponsoriem! Paldies mūziķiem, kuri, atbalstot nometnes ideju un tās dalībniekus, ir piekrituši uzstāties bez maksas. Paldies brīvprātīgajiem jauniešiem, fotogrāfam Aigaram Jansonam, Siguldas sporta skolas trenerim Jānim Ozoliņam, paldies visai komandai – kolēģiem no Ogres, Lielvārdes un Skrīveriem, kuri šo nometni katru gadu organizē," ir pateicīga Z.Vītola, kura pirms desmit gadiem ideju organizēt šādu nometni nosapņoja un uzticēja dienas centra "Saime" vadītājam Jurijam Lanavojam. Viņš, kā izrādījās, arī bija par šādu nometni domājis, un tā pirms desmit gadiem tika organizēta pirmā "Iespēja".

"Reizēm ir piezagusies doma – kāpēc es to daru? Bet, kad redzu mirdzumu un prieku nometnes dalībnieku acīs, tas dod prieku un gandarījumu par paveikto arī man," atklāj Z.Vītola, piebilstot, ka nometnes dalībniekiem un arī viņai pašai nometne ir gada gaidītākais pasākums. “Nometnes dalībnieki līdz Jaunajam gadam runā un atceras, kā gāja nometnē, pēc tam līdz pat jaunajai nometnei – kā ies šogad," piebilst Zanda.

Brīvprātīgais Matīss Mazulis mācās Ogres Valsts ģimnāzijā, nometnē viņš darbojas kopš 9 gadu vecuma. Līdz šim viņš bijis nometnes dalībnieku komandu atbalstītājs, bet šogad uzņēmies organizēt brīvprātīgo jauniešu grupu un iesaistīties kā norišu vadītājs. "Šogad es iegūstu jaunu pieredzi, organizējot un atbildot par brīvprātīgajiem jauniešiem. Darbojoties nometnē, esmu daudz ieguvis – attīstījis savas darba spējas, organizēšanas prasmes, šogad pirmo reizi pie mikrofona…daudzi nometnes dalībnieki ir kļuvuši man labi paziņas, īpaši Arvīds un Inese," atklāj M.Mazulis.

Savukārt Vendija Staltmane nometnē darbojas jau sesto gadu. Šobrīd viņa mācās Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā. “Man patīk palīdzēt. Nometnes dalībniek ir kļuvuši par maniem draugiem. Es te labi pavadu laiku un arī viņiem sagādāju prieku,” saka Vendija, atklājot savu sapni – ārzemēs atvērt savu dienas centru šādiem cilvēkiem.