Trešdiena, 29.05.2024 06:23
Maksis, Raivis, Raivo
Trešdiena, 22. novembris, 2023 11:33

Skolotājai Gundegai Vekmanei piešķirta balva “Par mūža ieguldījumu izglītībā 2023”

Ogresnovads.lv
Skolotājai Gundegai Vekmanei piešķirta balva “Par mūža ieguldījumu izglītībā 2023”
Trešdiena, 22. novembris, 2023 11:33

Skolotājai Gundegai Vekmanei piešķirta balva “Par mūža ieguldījumu izglītībā 2023”

Ogresnovads.lv

17. novembrī Ogres Valsts ģimnāzijas franču un angļu valodas skolotājai Gundegai Vekmanei tika piešķirta Draudzīgā Aicinājuma fonda balva “Par mūža ieguldījumu izglītībā 2023”.

Gundega Vekmane Ogres Valsts ģimnāzijā māca franču un angļu valodu. Skolotājas audzēkņi sekmīgi piedalās franču valodas olimpiādēs kā novadā, tā valstī, iegūstot godalgotas vietas. Gan franču, gan angļu valodu skolēniem ir iespēja papildus apgūt un pilnveidot, darbojoties tādos starptautiskajos projektos, kā Comenius, Erasmus, Erasmus+, eTwinning. Iesaistoties šajās aktivitātēm, audzēkņi ir papildinājuši savas zināšanas un prasmes ārpus Latvijas robežām, iegūstot sadarbības partnerus daudzās Eiropas valstīs. Tā ir skolotājas Gundegas Vekmanes pašiniciatīva – meklēt projekta partnerus citās valstīs, rakstīt projektu un, to vadot, arī īstenot. Novērtējot paveikto, Ogres novada pašvaldība piešķīrusi skolotājai Gundegai Vekmanei pagodinājumu “Gada ogrēnietis” nominācijā “Starptautiskā sadarbība”.

Skolotāja Gundega Vekmane iemieso visas Ogres Valsts ģimnāzijas vērtības. Viņas pašiniciatīva un atbildība motivē skolēnus un kolēģus nemitīgi meklēt jaunas iespējas un izaicinājumus. Skolotājas enerģija un aizrautība ir iedvesmojoša, un Gundega Vekmane māca skolēniem ne tikai franču valodu, bet arī bagātina izpratni par Franciju un tās kultūras mantojumu. G. Vekmanes brīvā laika aizraušanās ir sports, šarmantā franču mūzika, bet apņemšanās- kopā ar saviem audzēkņiem iemācīties un franču valodā dziedāt Marseljēzu.

Draudzīgā Aicinājuma fonda balvu “Par mūža ieguldījumu izglītībā” piešķir pedagogiem par ilglaicīgu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu izglītībā. Balvai pedagogu izvirza Draudzīgā Aicinājuma fonda valdes noteikti eksperti visos Latvijas vēsturiskajos novados- Latgalē, Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē - un Rīgā. Balvas – metālā darināta Pūce, grāmata un diploms – ik gadu tiek pasniegtas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Šogad apbalvojumu saņēma 21 pedagogs.