"Pasaulē strauji samazinās bioloģiskā daudzveidība - līdz šim cilvēce neko tādu nav pieredzējusi. Ikdienā strādājot ar dabas daudzveidības jautājumiem, nereti vērojams, ka gan lēmumu pieņēmējiem, gan praktiķiem trūkst izpratnes un zināšanu par bioloģisko daudzveidību un tās nozīmi. Līdztekus šodienas problēmu risinājumiem arī mācību process jāveido tāds, lai jaunatnes zināšanas par dabas procesiem un dabas daudzveidības priekšnosacījumiem kļūst plašākas un dziļākas. Priecē, ka šogad "Ielaid skolā dabu" iesniegto projektu skaits ir nemainīgi liels un to kvalitāte ar katru gadu pieaug. Tas apliecina skolu ieinteresētību attīstīt mācību procesu par bioloģisko daudzveidību," uzskata Pasaules dabas fonda direktors Jānis Rozītis.
Šogad atbalstītajos projektos skolu teritorijās iekļauta kukaiņu māju un dabisko pļavu izveide, sugu dzīvotņu nodrošinājums apputeksnētajiem un sikspārņiem, atmirušās koksnes klātbūtne un nozīmes skaidrošana, dobes Latvijai raksturīgiem ārstniecības augiem un pārtikā izmantotajiem augiem. Programmā "Ielaid skolā dabu" šogad finansējumu saņems astoņi pieteiktie projekti skolās Ogrē, Saldū, Jūrmalā, Bauskā, Rīgā, Līvānos, Jaunmārupē, Nīcā. Kopumā programmā "Ielaid skolā dabu" īstenoti vairāk nekā 30 projekti, vēsta fonda pārstāvji.
Atbalstu programmā "Ielaid skolā dabu" šogad saņems arī Ogres Kalna pamatskola, kura veidos dabisko pļavu ar papildu elementiem, lai veicinātu bioloģisko daudzveidību skolas teritorijā, īpaši uzsvaru liekot uz dabiskajām pļavām un apputeksnētājiem.