Otrdiena, 16.04.2024 20:41
Alfs, Bernadeta, Mintauts
Pirmdiena, 6. februāris, 2023 15:30

Spēlfilma MĀTES PIENS Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē

Ogres novada Kultūras centrs
Spēlfilma MĀTES PIENS Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē
Pirmdiena, 6. februāris, 2023 15:30

Spēlfilma MĀTES PIENS Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē

Ogres novada Kultūras centrs

8. un 15. februārī Ogres novada Kultūras centrā, 16. februārī Ciemupes Tautas namā un 23. februārī Ogresgala Tautas namā tiks demonstrēta plašu interesi guvusī režisores Ināras Kolmanes spēlfilma MĀTES PIENS. Pēc kino seansa Ogrē plānota arī tikšanās ar filmas režisori.

Filma MĀTES PIENS ir stāsts par trīs paaudžu sievietēm, kuram scenāriju rakstījis Arvis Kolmanis pēc Noras Ikstenas grāmatas MĀTES PIENS motīviem. Filma MĀTES PIENS stāsta par jaunu un daudzsološu padomju laika ārsti Astru, kuru atveido Maija Doveika, bet jaunības epizodēs – Elīna Vaska-Botere, kas konfliktē ar totalitāro padomju režīmu, zaudējot visu — karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Viņa ir spiesta pamest zinātni un doties uz lauku ambulanci, līdzi ņemot arī savu meitu Noru, kuru atveido Rūta Kronberga, kas pazīstama kā galvenās lomas - Billes atveidotāja filmā BILLE. Pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt mātei pārvarēt depresiju, gan arī pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā.

Filmas režisore Ināra Kolmane kopā ir sapulcējusi krāšņu aktieru ansambli: Maija Doveika, Elīna Vaska-Botere, Rūta Kronberga, Indra Briķe, Inga Tropa, Juris Lisners, Ģirts Krūmiņš, Jānis Znotiņš, Zane Bierande, Elīna Vāne, Oleksi Gorbunov un citi.

Biļetes uz kino seansiem var iegādāties internetā, Biļešu paradīzes tīkla kasēs, kā arī seansa norises vietā stundu pirms gaidāmā pasākuma.