Trešdiena, 29.05.2024 05:23
Maksis, Raivis, Raivo
Trešdiena, 26. aprīlis, 2023 08:49

Streikojošo pedagogu prasību izpildei plāno atvēlēt vēl 4,2 miljonus eiro

Leta
Streikojošo pedagogu prasību izpildei plāno atvēlēt vēl 4,2 miljonus eiro
LETA
Trešdiena, 26. aprīlis, 2023 08:49

Streikojošo pedagogu prasību izpildei plāno atvēlēt vēl 4,2 miljonus eiro

Leta

Streikojošo pedagogu prasību izpildei valdība plāno atvēlēt vēl 4,168 miljonus eiro.
Šī summa tiks piešķirta papildus jau atvēlētajiem 9 039 833 eiro, ko paredz 21.aprīlī apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par pedagogu atalgojumu. Finansējums tiks izmantots atalgojuma pacelšanai arī tiem pedagogiem, kuru algu likme šobrīd ir lielāka par minimālo.

Latvijas Izglītības un zinātnieku darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) un Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) vēl līdz pirmdienai bija atšķirīgi viedokļi, vai valsts ir izpildījusi pedagogu streika prasības - IZM uzstāja, ka prasības ir izpildītas, jo paredzēts prasītais finansējums zemāko algas likmju celšanai, savukārt LIZDA uzstāja, ka pielikums nepieciešams arī tiem pedagogiem, kas jau tagad saņem lielākas algas.

Pārskatīts tikšot arī finansējuma avots atalgojuma palielināšanai augstskolu izglītības darbiniekiem, kas tiks ņemts no cita avota, nevis no jau piešķirtā finansējuma augstākajai izglītībai. Papildus līdzekļu ieguves avots pašlaik gan vēl nav publiski precizēts.

Arī LIZDA vadītāja Inga Vanaga aģentūrai LETA pauda, ka IZM jaunākais piedāvājums paredz streika vienošanās izpildi, tomēr vēl tiek gaidīti valdības gala lēmumi. Ja arodbiedrība gūs pārliecību, ka piedāvātie aprēķini ir korekti un streika vienošanās ir pilnībā izpildītas, pedagogu streiks netiks pagarināts. Tomēr trešdien streiks turpināsies, jo valdības ārkārtas sēde plānota trešdien pēcpusdienā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc tikšanās ar IZM un arodbiedrību žurnālistiem pauda - lai arī valsts budžets tiks pārkārtots par labu izglītības nozarei, līdz galam neatrisinātas paliks daudzu skolotāju individuālās sūdzības, jo pašvaldībās nepieciešams sakārtot skolu tīklu.

Arī Čakša aģentūrai LETA uzsvēra, ka atbildība par piešķirtā finansējuma sadali ir pašvaldībām, lai nodrošinātu atbilstošu pedagogu atalgojuma pieaugumu.

Premjerministrs trešdien varētu sasaukt valdības ārkārtas sēdi, lai apstiprinātu jaunākās vienošanās ar LIZDA.

Kā ziņots, kopš 24.aprīļa Latvijā notiek LIZDA rīkotais pedagogu trīs dienu streiks. LIZDA ir draudējusi pagarināt streiku, jo uzskatīja, ka valdība neesot izpildījusi visas streika prasības, kamēr IZM bija pretējs viedoklis.

LIZDA pirms streika pamatā prasīja palielināt pedagogu algas un mainīt slodžu sadalījumu.