Otrdiena, 16.04.2024 20:30
Alfs, Bernadeta, Mintauts
Otrdiena, 4. oktobris, 2022 15:52

Tēvu diena PII "Dzīpariņš"

ogresnovads.lv
Tēvu diena PII "Dzīpariņš"
Otrdiena, 4. oktobris, 2022 15:52

Tēvu diena PII "Dzīpariņš"

ogresnovads.lv

Katru gadu septembra otrajā svētdienā Latvijā tiek svinēta Tēvu diena. Tā ir ļoti īpaša katram bērnam, jo katra tētis ir visstiprākais, vissportiskākais, vislabākais… tā varētu turpināt vēl un vēl… Pirmsskolas izglītības iestāde (PII) “Dzīpariņš” tēvu dienas svētkus “Es ar Tēti bērnudārzā” svinēja 16.septembrī ar aktivitātēm un kopā būšanu visas dienas garumā.

Jau no paša rīta bērnudārzā bija dzirdama rosība. Tēti, dažādu profesiju pārstāvji, ieradušies bērnudārzā, lai iepazīstinātu bērnus ar savu profesiju. Tētu starpā bija celtnieks, ar visiem darba piederumiem un drošības zīmēm, programmētājs ar paša uzprogrammētu robotu, CSDD darbinieks, jumiķis, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolnieks, kurš bērniem spēlēja vijoli. Bērni par šo iespēju dienu pavadīt kopā ar tēviem bija sajūsmā un visi ļoti uzmanīgi klausījās tētu stāstīto, jo tas patiešām bija interesanti.

Pēcpusdienā bērnudārza teritorijā norisinājās dažādas aktivitātes bērniem kopā ar tētiem, vectēviem, brāļiem un krusttēviem.

Visi kopā radoši darbojās, zīmēja mammu, apvilka plaukstas, lai no tām veidotu dzīvniekus, kā arī būvēja augstākos torņus. Kopīgi tika spēlēts mēmais šovs.

Bērni, kopā ar tētiem, krusttēviem, vectēviem gan piedalījās fotoorientēšanās pasākumā, atrodot bērnudārza slepenākās vietas, gan devās ceļojumā uz pasaku valstību, katrai pasakai piemeklējot atbilstošu uzdevumu, ko kopā veikt. Tapa lidmašīnas un pūķi, visi kopā varēja izdejoties, kā arī salīdzināt spēkus virves vilkšanas sacensībās.

Visiem bija iespēja nofotografēties tematiski gatavotā tēvu dienas rāmī, kā rezultātā tapa skaistas kopbildes.

Protams, ka šajos svētkos tēti tika pie bērnu gatavotām dāvanām. Arī mazākie bērni tās bija sagatavojuši paši, izkrāsojot papīra kaklasaiti ar pirkstiņ krāsām un guašu krāsām.

Priecēja tas, ka pasākumus apmeklēja tik daudzi tēvi, lai pabūtu kopā ar saviem bērniem un veltītu viens otram īpašu laiku.

…paldies tev tēti, ka uzdāvināji man šo dienu – mums abiem!

Fotogalerija šeit:


Informāciju sagatavoja Ogres PII ”Dzīpariņš” skolotāja Annija Ostreiko