Ceturtdiena, 18.04.2024 03:43
Jadviga, Laura
Sestdiena, 6. maijs, 2023 19:42

Tvīda brauciens un koncerts “Svētki dejo, svētki skan” Ogrē

Ogresnovads.lv
Tvīda brauciens un koncerts “Svētki dejo, svētki skan” Ogrē
Ogresnovads.lv
Sestdiena, 6. maijs, 2023 19:42

Tvīda brauciens un koncerts “Svētki dejo, svētki skan” Ogrē

Ogresnovads.lv

4.maijā, Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, Ogrē notika Tvīda brauciens un koncerts "Svētki dejo, svētki skan".
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “4.maijs - tā ir mana jaunība. Es vēl mācījos skolā, kad Latvijas valsts tika atjaunota. Tā ir Atmoda, tautas pacēlums. Mūsu tautā ir daudz vairāk kopīgā, nekā atšķirīgā. Novēlu visiem 4.maijā aizdomāties par tām sajūtām, kādas bija Atmodas laikā. Meklēt viens otrā kopīgo, nevis atšķirīgo. Novēlu atbalstīt Ukrainu šajā karā, kas ir arī mūsu karš. Aicinu atbalstīt viens otru, aizdomāties par to, ko mēs viens otram varam dot kā cilvēki, kā tauta. Tautu vieno kopīgas lietas un vērtības. Aicinu paskatīties uz tām, novērtēt, aicinu panākt viens otram pretim.”

Tvīda brauciens ir “Pūres beķerejas” saimnieku Ivetas un Māra ideja, kas pirmo reizi tika īstenota pirms 9 gadiem. Pēdējos trīs gadus brauciens nebija noticis, šogad tradīciju izdevās atjaunot. Tvīda brauciens ir pulcējis pat vairākus simtus dalībnieku, šogad - vairākus desmitus. Pulcēšanās vietā muzikālus sveicienus pasākuma dalībniekiem veltīja Ogres Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, piedalījās arī Ogres teātra aktieri.

Pēc Tvīda brauciena, dodoties izbraucienā pa Ogres gleznainajām vietām, notika parāde, kurā Tvīda brauciena dalībnieki demonstrēja savus pagājušā gadsimta 30.gadu, retro stilā ieturētos tērpus un braucamrīkus, kā arī baudīja svētku kliņģeri.

Pasākuma organizatori informē, ka Latvijā pirmo Tvīda braucienu rīkoja Latvijas veclaiku divriteņu klubs un SIA „Ērenpreiss” un tas notika 2010. gada maijā Liepājā, vēlāk Rīgā, bet 2014. gadā Ogrē, kas slikto laika apstākļu dēļ ieguva Slapjā Tvīda brauciena apzīmējumu.

Svētku dienas noslēgumā pie Ogres novada Kultūras centra notika koncerts “Svētki dejo, svētki skan”, pulcējot turpat 600 Ogres novada amatiermākslas kolektīvu dalībniekus. Skanīgās dziesmās un latviešu tautas deju rakstos tēvzemes mīlestību un tautas vienotības spēku ietērpa Ogres novada Kultūras centra tautas deju ansamblis OGRE, senioru deju kolektīvs OGRĒNIETIS, bērnu un jauniešu deju kolektīvs PĪLĀDZĪTIS, vidējās paaudzes deju kolektīvi AIJA un RAKSTI, pūtēju orķestris HORIZONTS, jauniešu koris IMPULSS, jauktie kori GRĪVA un OGRE, senioru jauktais koris ALTERA, sieviešu koris RASA, Ogres skolotāju kamerkoris, Ogres Valsts ģimnāzijas un Ogres 1. vidusskolas apvienotais jauktais koris, Suntažu Kultūras nama jauktais koris SUNTAŽI, Ikšķiles Tautas nama jauktais koris IKŠĶILE, Jumpravas Kultūras nama jauktais koris JUMPRAVA, Ķeguma Tautas nama jauktais koris LINS, Lēdmanes Tautas nama sieviešu koris LĒDMANE, Lielvārdes Kultūras nama jauktais koris LĀČPLĒSIS, Lielvārdes Kultūras nama senioru koris KAMENE, Madlienas Kultūras nama jauktais koris MADLIENA.

Saules mūžu Latvijai!

VIDEO SKATĪT ŠEIT