Svētdiena, 16.06.2024 22:15
Justīne, Juta

Ar koncertu ieskandina rudens sezonu Vilhelma Purvīša muzejā

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”
15 Okt
14:00
Ar koncertu ieskandina rudens sezonu Vilhelma Purvīša muzejā

Ar koncertu ieskandina rudens sezonu Vilhelma Purvīša muzejā

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”
15 Okt
14:00

Imanta Ziedoņa fonds Viegli aicina baudīt zelta rudeni Vilhelma Purvīša mājas-muzeja teritorijā, Ogres novada, Taurupes pagasta “Vecjaužos”. Izveidots ziedojuma tālrunis un pasākumu programma, lai sabiedrība varētu iesaistīties un atbalstīt Vilhelma Purvīša muzeja tapšanu.

Siguldas Opermūzikas svētku vadītājs Dainis Kalns 15. oktobrī ielūdz uz tenora Miervalda Jenča, Venta Zilberta un koru koncertu. Koncertā piedalīsies Siguldas jauktais koris “Atvars” diriģenta Jāņa Baltiņa vadībā, Ogres sieviešu koris “Rasa” diriģentes Airas Birziņas vadībā un Rīgas sieviešu koris “Dzintars”. No plkst. 14.00 “Vecjaužos” izskanēs Daiņa Kalna veidota programmu ar Emīla Dārziņa melodijām. Topošajā Vilhelma Purvīša muzeja kompleksā šovasar atklāta brīvdabas izstāde “Septiņi gudrie” un ainavu taka “Purvīša acīm”, kur pasākuma dienā no plkst. 12.00 notiks ekskursijas ainavu takas un izstādes veidotāju vadībā. Pasākuma dienā, zvanot uz ziedojuma tālruni +371 90006768 (maksa par zvanu 5.17 EUR), varēs gan ziedot par ekskursiju “Vecjaužu” teritorijā, gan brīvdabas izstādes apmeklējumu, gan koncertu.

“Vilhelmam Purvītim ir ļoti paveicies ar kaimiņiem! Pateicoties cilvēku darbīgajām rokām un labajām domām, esam ne tikai talkās sakopuši topošā muzeja teritoriju, bet arī organizējam šo ziedojuma kampaņu. Ikviens aicināts braukt uz “Vecjaužiem” jebkurā laikā līdz pirmajam sniegam un baudīt brīvdabas izstādi un ainavu taku. Taču 15. oktobrī kopā ar novadniekiem plānojam uzņemt ciemiņus plašākā lokā – pieskandināt topošā muzeja pagalmu ar izcilu mūziku un sarunām. Par saziedotajiem līdzekļiem plānojam iestādīt lielu ābeļdārzu, jo Purvīšu ģimene “Vecjaužos” reiz audzējuši ābolus un bumbierus,” tā par pasākumu stāsta muzeja vadītāja, fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Izstāde “Septiņi gudrie” tapusi ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Lai nokļūtu Vilhelma Purvīša mājā-muzejā, Taurupes pagasta “Vecjaužos” navigācijas lietotnē “Waze” jāraksta “Vilhelma Purvīša māja-muzejs”. Visām fonda “Viegli” un topošā Vilhelma Purvīša muzeja aktivitātēm iespējams sekot līdzi sociālo mediju profilos.